Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Drzwi i klapy do pralek Siemens

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Siemens
  4. Drzwi i klapy do pralek Siemens
  5. x

Drzwi i klapy do pralek Siemens

Oryginalne i zamienne Drzwi i klapy do pralek Siemens. Wesprzyj się filtrami znajdującymi się po lewej stronie, by szybciej znaleźć właściwą część. Zidentyfikuj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwania. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. W celu ułatwienia Tobie wymiany części w pralce, stworzyliśmy dla Ciebie krótkie filmy na kanale YouTube. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? Zakup profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD w naszym sklepie.

Jak nie dopuścić do uszkodzenia zawiasów i szyby w drzwiach pralek marki Siemens?

Drzwi i klapy w pralkach Siemens

Najbardziej delikatnym elementem drzwi pralki jest, wbrew pozorom, zawias. Ten niewielki metalowy element, pracujący w dość nieprzyjaznych warunkach - wilgoci i cieple – utrzymuje całe drzwi, włącznie z szybą. Zawiasy stosowane w pralkach marki Siemens są na szczęście wykonane solidnie, jednak nawet najmocniejszy zawias w pralce ulegnie trwałemu uszkodzeniu, jeżeli zostanie obciążony ponad dopuszczalną normę. Uszkodzenie najczęściej występuje pod postacią zerwania lub wygięcia mocowań. Jak nie dopuścić do uszkodzenia zawiasu? Przede wszystkim o drzwi pralki nie należy się opierać. Ta niby oczywista zasada przestaje być taka oczywista, gdy zmęczony całym dniem sprzątania użytkownik podnosi się z kolan po załadowaniu komory pralki brudnymi ubraniami. Mimo wszystko jednak oparcie się lub zawieszenie na drzwiczkach pralki jest gwarantowanym sposobem na zniszczenie zawiasu.

Kolejnym powodem uszkodzenia może być zawieszanie ubrań – czy to wypranych, czy jeszcze brudnych – na drzwiczkach. Starego typu pralki, pozbawione opcji odwirowywania i suszenia, szczególnie cierpiały z tego powodu. Świeżo wyprane, nasiąknięte wodą ubrania zawieszone wprost na drzwiczkach pralki były prawdziwą torturą dla zawiasów. Kolejnym wrażliwym elementem drzwiczek pralki jest, oczywiście, szyba zwana także oknem. W zależności od serii urządzenie posiadać może dwie szyby drzwi: zewnętrzną i wewnętrzną. Najczęściej uszkodzeniu ulega szyba wewnętrzna. Uszkodzenia zwykle powodowane są uderzeniami twardych elementów ubrań o wewnętrzną część drzwiczek. Dlatego też odradza się prać w pralce odzieży z metalowymi guzikami lub wstawkami usztywniającymi, a buty należy przed praniem zapakować do specjalnego woreczka.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: