Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Pompy do pralek Bosch

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Bosch
  4. Pompy do pralek Bosch
  5. x

Pompy do pralek Bosch

Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne Pompy do pralek marki Bosch. Zastosuj filtr a łatwiej znajdziesz potrzebną część. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Potrzebujesz spisać model pralki z tabliczki znamionowej? Znajdziesz ją prawdopodnie po stronie wewnętrznej klapki filtra pralki. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Wymiana i naprawa części w pralce to nie będzie już dla Ciebie problem, gdy obejrzysz nasze filmiki instruktażowe na kanale YouTube, pokazujące krok po kroku co należy robić. Uzupełnieniem naszej oferty jest szeroki wybór środków do pielęgnacji oraz akcesoriów do sprzętów AGD.

Jak zadbać o dobry stan techniczny pompy odpływowej w pralkach marki Bosch?

Jak dbać o pompę odpływową w pralkach Bosch

Jak dbać o pompę odpływową w pralkach marki Bosch? Przede wszystkim należy dokładnie opróżniać kieszenie pranych ubrań z wszelkich twardych przedmiotów. Monety, długopisy i inne elementy tego typu mogą zostać wraz z brudną wodą zassane do pompy odpływowej, uszkadzając wirnik lub filtr pompy. Należy także pamiętać o regularnym oczyszczaniu filtra oraz jego gniazda. Filtr znajduje się wewnątrz plastikowej obudowy pompy, a w celu jego wyciągnięcia należy zdemontować dolny cokół urządzenia lub, w zależności od modelu, skorzystać z specjalnej klapki osłaniającej korek filtra. Po wykręceniu elementu filtrującego gniazdo filtra wewnątrz pompy należy dokładnie oczyścić.

W razie zakamienienia gwintu filtra lub elementów wewnętrznych zalecane jest użycie preparatu odkamieniającego do pralek. Najczęstszym uszkodzeniem obudowy pompy jest właśnie pęknięcie gwintowanej części gniazda filtra. Zbyt duże zakamienienie tego elementu znacznie utrudnia wykręcenie filtra, a użycie nadmiernej siły prowadzi do zerwania gwintu lub pęknięcia tworzywa, z którego wykonana jest komora pompy. W przypadku problemów z wykręcaniem filtra należy miejscowo zastosować preparat odkamieniający i delikatnie usuwać kolejne złogi wapnia. Podczas podłączania węży podczas wymiany pompy należy pamiętać o dokładnym montażu wszystkich zacisków drucianych – węże oraz pompa pracują pod ciśnieniem, dlatego też niedokładne zaciśnięcie montażu spowodować może zsunięcie węża z plastikowej końcówki i wylanie wody wewnątrz urządzenia.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: