Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Grzałki do pralek Bosch

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Bosch
  4. Grzałki do pralek Bosch
  5. x

Grzałki do pralek Bosch

Tutaj znajdziesz oryginalne Grzałki i ich odpowiedniki do pralek marki Bosch. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Wpisz model swojego sprzętu w wyszukiwarkę, by mieć pewność doboru części. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Wymiana i naprawa części w pralce to nie będzie już dla Ciebie problem, gdy obejrzysz nasze filmiki instruktażowe na kanale YouTube, pokazujące krok po kroku co należy robić. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD.

Jak wymienić grzałkę w pralce marki Bosch?

Wymiana grzałki w pralce Bosch

Najczęstszym problemem z grzałkami w pralkach marki Bosch jest osadzający się na elemencie grzewczym kamień. Jak zapobiegać powstawaniu kamienia? To bardzo proste – regularne stosowanie specjalnych preparatów odkamieniających zapewni dobry stan grzałki, utrzymując jej wydajność zawsze na najwyższym poziomie. Prawdziwym problemem może być jednak spalenie lub mechaniczne uszkodzenie grzałki, trwale wyłączające pralkę z użytku. Jak w razie trwałego uszkodzenia wymienić grzałkę? Po odłączeniu urządzenia od zasilania należy zdemontować przednią obudowę urządzenia. Grzałka zainstalowana jest w specjalnej kieszeni znajdującej się w plastikowym zbiorniku bębna, zawsze w najniższej jego części.

Przed demontażem warto zrobić zdjęcie wszystkich przewodów i złączy przy grzałce – w ten sposób wykluczyć można ewentualne pomyłki przy montażu. Po odłączeniu przewodów od grzałki należy odkręcić nakrętkę śruby montażowej, umieszczoną w centralnej części elementu mocującego. Nakrętki nie należy jednak odkręcać do końca, zamiast tego trzeba delikatnie wbić śrubę w głąb kieszeni. Dopiero teraz można grzałkę wyjąć – w tym celu wystarczy pociągnąć mocowanie w swoim kierunku. Podczas instalacji nowej grzałki należy pamiętać o czujniku temperatury. W zależności od rodzaju grzałki, czujnik może być zintegrowany z elementem mocującym lub montowany osobno. Obecność czujnika jest wymagana do poprawnej pracy urządzenia. Podczas instalacji nowej grzałki gumowy kołnierz uszczelniający umieszczony na obrzeżu mocowania można posmarować mydłem w celu łatwiejszego montażu. Na koniec zostaje podłączenie przewodów – należy teraz skorzystać ze zdjęcia zrobionego na początku demontażu.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: