W dniu dzisiejszym infolinia jest nieczynna.

Części do piekarników parowych

(968 produktów)

Poniżej znajdziesz oryginalne i zamienne części do piekarników parowych. Używając filtrów skrócisz czas na wyszukanie potrzebnej części. Podaj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwarki. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Już nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie ze swoim zepsutym sprzętem. Nasz kanał na YouTube pomoże Ci w naprawie i montażu różnych części dla sprzętu AGD. Chcesz zaplanować naprawę popsutego sprzętu w domu, a nie wiesz ile Ci to zajmie? Specjalnie dla Ciebie podaliśmy przybliżony czas wymiany określonej części.

Dostępność

Czy warto mieć piekarnik parowy?

Gotowanie i opiekanie na parze wprowadzone zostało jako wielka innowacja w postaci szybkowarów przez Francuzów w roku 1950, jednak metoda ta jest znana ludzkości co najmniej od trzech tysięcy lat.

piekarnik parowy

Wykorzystanie gorącej pary wodnej zamiast ognia zapewnia lepszy smak i lepsze wartości odżywcze. Nie ma znaczenia, czy będzie to para pochodząca z gorących źródeł, rozgrzanego kamienia czy pieca parowego.

Piekarniki parowe w porównaniu do klasycznych piecy kuchennych powodują także znacznie mniejszą stratę masy przygotowywanego posiłku. Przygotowując mięso w piekarniku klasycznym musimy się pogodzić z utratą aż 30-40% masy potrawy. Jednak w przypadku piekarników parowych straty te są znacznie mniejsze i wynoszą jedyne 5-25% masy potrawy. W przypadku jarzyn straty w piekarnikach parowych są zerowe, w przeciwieństwie do 17% w przypadku piekarników klasycznych. Gotowanie i pieczenie na parze zapobiega także utracie cennych soli mineralnych i witamin, pozwala na zachowanie naturalnego koloru i soczystości potrawy.

Straty w witaminach i minerałach podczas klasycznej obróbki termicznej pożywienia sięgają nawet 40% całkowitej zawartości w potrawie. Największe straty zachodzą w zasobach witaminy C - nawet do 70% ulega rozpadowi na skutek wysokiej temperatury i utraty wilgoci potrawy. Piekarniki parowe są także zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu - dzięki funkcji czyszczenia parowego zanieczyszczenia wewnątrz komory piekarnika nasączane są gorącą wilgocią i łatwiej je usunąć. Funkcja ta, w połączeniu z pyrolizą, gwarantuje prawie stuprocentową czystość komory.

Blokada drzwi do piekarnika Bosch 00607366
Listwa drzwi do piekarnika Electrolux 5611388256
Element dystansowy do piekarnika AEG 3872957018
Uszczelka drzwi do piekarnika AEG 5611615047
Uchwyt szyby drzwi do piekarnika Gorenje 421160
1490
Wyślemy w poniedziałek
Ruszt do piekarnika AEG 140064006046
6990
Wyślemy w poniedziałek
Grzałka termoobiegu 1650W do piekarnika Electrolux 3157953005
Listwa drzwi do piekarnika Bosch 11002833
19900
Wyślemy w poniedziałek
Mocowanie pokrętła do piekarnika Gorenje 414103
Uszczelka drzwi do piekarnika Bosch 00056510
13400
Wyślemy w poniedziałek
Prawa listwa mocowania zawiasu do piekarnika AEG 3878622988
Termostat do piekarnika Gorenje 533127
1590
Wyślemy w poniedziałek
Ruszt do piekarnika Zanussi 3879097016
6990
Wyślemy w poniedziałek
Zewnętrzna szyba drzwi do piekarnika Bosch 00776029
Element dystansowy do piekarnika Bosch 00633161
4590
Wyślemy w poniedziałek
Listwa drzwi do piekarnika Electrolux 140036101024
Trzpień przycisku do piekarnika Electrolux 8085181017
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia

Piekarnik to sprzęt, który będziemy użytkować przez najbliższe 5-10 lat, dlatego warto przeanalizować wybór i kupić go z myślą o tym, do czego oferowane przez niego funkcje mogą być nam przydatne nie tylko teraz, ale również za kilka lat. Piekarniki parowe powstały z myślą, aby przenieść profesjonalny sprzęt gastronomiczny, używany w kuchniach renomowanych restauracji do naszych domów. Urządzenie to łączy w sobie działanie pary i gorącego powietrza, ale oferuje również wiele wariantów oraz możliwości pieczenia, czy gotowania. Dlatego piekarnik tego typu to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie przede wszystkim zdrowie jak i funkcjonalność. Pomoże nam w przygotowaniu potraw z warzywami ugotowanymi na parze, które w nie tracą swoich właściwości, tak jak podczas gotowania, dzięki czemu otrzymujemy zastrzyk zdrowych witamin. Kolejną zaletą tego piekarnika jest możliwość przygotowywania kilku rożnych potraw w tym samym czasie (np. Creme brule, pieczonych ziemniaków i ryby), gdzie smaki nie mieszają się i nasz deser nie smakuje jak zapiekany dorsz z warzywami. W naszym serwisie posiadamy części do urządzeń marki: AEG, Bosh, Brandt, DE Dietrich, Electrolux, Juno, Neff, Siemens. Na stronie NORTH.PL odszukasz najważniejsze elementy piekarników począwszy od blach do pieczenia– wyeksploatowanych od częstego pieczenia- po ruszty, części montażowe na elementach obudowy piekarnika kończąc. A w momencie kiedy w kuchence przestanie świecić światło pomożemy rozwiązać i ten problem, gdyż posiadamy części do oświetlenia, takie jak osłony do żarówki, uszczelki, czy i same żarówki. Dzięki czemu można szybko usunąć usterkę. Już nic nie stanie na przeszkodzie, aby delektować się potrawami, które na skutek pieczenia na parze, przy udziale gorącego powietrza, zachowują swoją soczystość w środku i złocistą, chrupiącą skórkę z zewnątrz

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Wadliwy sprzęt nie oznacza porzucenia go na straty. Ratunkiem może być właściwa diagnoza problemu i odpowiedni dobór nowej części zamiennej. Pokazujemy, że samodzielna naprawa może być bardzo prosta w wykonaniu. Przekazujemy także istotną wiedzę dotyczącą uzytkowania i dbania o sprzęt AGD. Żaden sprzęt AGD nie ma już przed nami tajemnic.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się