Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Filtry do okapów Neff

  1. north.pl
  2. Części do okapów
  3. Części do okapów Neff
  4. Filtry do okapów Neff
  5. x

Neff filtry do okapów

Filtry oryginalne i zamienne do okapów Neff. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Podaj model urządzenia, ułatwi to wyszukanie przez Ciebie części. Sprawdziłeś wszystkie ścianki w swoim okapie i dalej nie zlokalizowałeś tabliczki znamionowej, zobacz jeszcze pod filtrami przeciwtłuszczowymi. Jeśli nie wiesz jak nazywa się poszukiwana przez Ciebie część - sprawdź nasze karty złożeniowe. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Dodatkowo posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.

Jak zadbać o wydajność filtrów w okapach marki Neff?

Jak dbać o filtry w okapach Neff

Filtry stosowane w okapach marki Neff należy regularnie wymieniać lub czyścić. Czyszczenie jednak możliwe jest wyłącznie w przypadku filtrów metalowych, inne natomiast jako części eksploatacyjne ze względu na materiał i konstrukcję nie nadają się po zużyciu do renowacji i ponownego użycia. Jak czyścić filtr metalowy? Bardzo prosto. Tego typu filtry można myć w zmywarce: wysoka temperatura w połączeniu z detergentem rozpuści i usunie zanieczyszczenia z tłuszczu. Należy jednak pamiętać, by nie zmywać równocześnie filtrów metalowych oraz naczyń kuchennych. Zanieczyszczenia z filtra bowiem mogą osadzić się na naczyniach, zamiast trafić do odpływu. Filtr metalowy można także czyścić ręcznie. W tym celu należy wykorzystać gorącą bieżącą wodę oraz silny preparat odtłuszczający.

Uciążliwe zanieczyszczenia lub zapchane oczka filtra pokonać można zwykłym namaczaniem. Wystarczy pozostawić filtr na kilkanaście minut w misie wypełnionej roztworem preparatu odtłuszczającego i gorącej wody. W ostateczności można także posłużyć się szczotką z twardym włosiem w celu udrożnienia zapchanych oczek. Nie należy natomiast wykorzystywać silnych preparatów do szorowania powierzchni, gdyż mogą powodować odbarwienia na powierzchni filtra. Papierowe i fizelinowe filtry, tak samo jak wersje z węglem aktywnym, ulegają z czasem zużyciu. Najlepiej wymieniać je regularnie: co około 2 – 3 miesiące (filtry fizelinowe i papierowe) i dwa razy do roku (filtry węglowe). Dobrą alternatywą dla filtrów papierowych są wersje wykonane z akrylu. Zwiększona chłonność wilgoci oraz dobre właściwości filtrujące łączą się tu ze zwiększonym czasem życia. Tego typu filtry należy wymieniać raz na 3 – 4 miesiące.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: