Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Filtry do odkurzaczy Bosch

  1. north.pl
  2. Części do odkurzaczy
  3. Części do odkurzaczy Bosch
  4. Filtry do odkurzaczy Bosch
  5. x

Filtry do odkurzaczy Bosch

Oryginalne i zamienne Filtry do odkurzaczy Bosch. Wykorzystaj filtry znajdujące się po lewej stronie by szybciej dobrać właściwą część. Zidentyfikuj swój model sprzętu i wpisz w pole wyszukiwania. Chcesz wymienić rurę do odkurzacza i zastanawiasz się, czy nowa będzie pasować? Znajdź tabliczkę znamionową na spodzie odkurzacza, a dowiesz się czy pasuje do Twojego modelu odkurzacza. Zawsze możesz skorzystać z listy części dostępnej na stronie internetowej, dowiesz się o innych artykułach wchodzących w skład modelu Twojego. Aby było Wam jeszcze prościej stworzyliśmy kanał YouTube, gdzie pokazujemy jak wymieniać i naprawiać części w odkurzaczu. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji sprzętów.

Jaką wydajność mają poszczególne filtry w odkurzaczach marki Bosch?

Filtry do odkurzaczy Bosch

Odkurzacze marki Bosch wykorzystują wysokiej jakości filtry EPA oraz HEPA. Które z nich będą najlepsze dla alergików? Filtry tego typu zawsze posiadają oznaczenie świadczące o wydajności. Przykładowo, filtr HEPA E10 zatrzymuje powyżej 85% zanieczyszczeń w strumieniu powietrza. Oznaczenie H13 natomiast oznacza filtrację na poziomie 95,5% - znacznie wyższą od wersji oznaczonych literą E. Dlatego też dla alergików i astmatyków zalecane są filtry HEPA H13, zdolne do zatrzymania wszystkich istotnych alergenów: kurzu, roztoczy i dymu papierosowego. Tego typu filtry należy wymieniać regularnie co rok lub wcześniej, jeśli zaobserwowany został spadek mocy odkurzacza.

Jeżeli jednak alergia nie stanowi problemu, a nieprzyjemny zapach po odkurzaniu doprowadza użytkownika do szału, dobrym wyborem będą filtry Bionic. Oparte na naturalnej zasadzie działania, filtry te wiążą nieprzyjemne zapachy, oczyszczając wyrzucane z urządzenia powietrze. Filtry Bionic należy wymieniać maksymalnie co 12 miesięcy ze względu na gromadzące się drobiny powodujące nieprzyjemny zapach. Eliminowaniu nieprzyjemnych woni podołają również, choć mniej skutecznie, wszelkiego rodzaju filtry węglowe. Należy jednak wymieniać je już co 6 miesięcy w zależności od stopnia zużycia. Osobną kategorią są natomiast filtry zmywalne. Pozwalają one na wielokrotne przywrócenie do używalności, nawet po intensywnym używaniu. Tego typu filtr, po stwierdzeniu znacznego zanieczyszczenia, można wyczyścić pod bieżącą wodą. Wyczyszczony filtr nadaje się do ponownego użytku. Należy jednak zwrócić uwagę, że z biegiem czasu i ilością czyszczeń wydajność filtra może ulec pogorszeniu. Mimo wszystko jednak czas potrzebny na zauważalny spadek wydajności będzie większy niż 12 miesięcy.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: