Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Noże do maszynek do mielenia Zelmer

  1. north.pl
  2. Części do maszynek do mielenia
  3. Części do maszynek do mielenia Zelmer
  4. Noże do maszynek do mielenia Zelmer
  5. x

Noże do maszynek do mielenia Zelmer

Tutaj znajdziesz oryginalne Noże i ich odpowiedniki do maszynek do mielenia marki Zelmer. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Wybierając model urządzenia sprawniej dopasujesz potrzebną część. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Skorzystaj z listy części dostępnej na stronie internetowej, aby znaleźć szukaną część. Sprawdź koniecznie nasz kanał YouTube, gdzie pokazujemy, jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w sprzętach AGD. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

Jak poprawnie korzystać z noży do maszynek do mielenia marki Zelmer?

Szeroki wybór noży do maszynki do mielenia Zelmer

W maszynkach do mielenia marki Zelmer można dowolnie wymieniać poszczególne akcesoria i elementy komory mielenia. Wybór zawsze jednak jest uwarunkowany rodzajem posiadanej komory. Nożyki dzieli się na typ nr. 5 oraz nr. 8 – pasują wyłącznie do komory odpowiednio nr. 5 i nr. 8. Jak sprawdzić, jaką komorę zainstalowano w posiadanej maszynce? Informacja ta powinna być zawarta w instrukcji obsługi. Zazwyczaj także na samej komorze powinna się znajdować mała cyfra w obramowaniu – jest to właśnie oznaczenie komory. Można także zmierzyć średnicę sitka stosowanego w zestawie. Sita o średnicy 5,3 cm stosowane są w komorach nr. 5, podczas średnica sita około 6,1 cm oznacza zastosowanie komory nr. 8

Kolejnym uwarunkowaniem podczas doboru nożyka jest rodzaj ślimaka. Nożyki do maszynek marki Zelmer dzielą się na jednostronne i dwustronne. Wersje jednostronne pasują wyłącznie do ślimaków posiadających trzpień mocujący na sito o długości 9 mm, podczas gdy wersje dwustronne pasują do ślimaków z trzpieniem na sito o długości 7 mm. Ze względu na rodzaj mocowania (długość trzpienia mocującego na ślimaku) nożyki jednostronne nie mogą być stosowane zamiennie z wersjami dwustronnymi. Jedyną możliwością zmiany typu nożyka jest wymiana ślimaka na interesującą użytkownika wersję. Konserwacja noży to także istotny temat. Nożyków nie wolno myć w zmywarce, dozwolone jest wyłącznie czyszczenie ręczne z wykorzystaniem płynów do mycia naczyń i bieżącej wody. Po zakończeniu czyszczenia zaleca się dokładne osuszenie nożyka i nałożenie na ostrza cienkiej warstwy oleju roślinnego. Jest to prosty i skuteczny sposób na ochronę ostrzy przed korozją.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: