Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Półki do lodówek Bosch

  1. north.pl
  2. Części do lodówek
  3. Części do lodówek Bosch
  4. Półki do lodówek Bosch
  5. x

Półki do lodówek Bosch

Prezentujemy Półki oryginalne i zamienne do lodówek Bosch. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Możesz również wpisać w wyszukiwarkę model sprzętu, do którego poszukujesz części. Podpowiadamy, gdzie znaleźć tabliczkę znamionową w Twojej lodówce-ścianka boczna obudowy. Jeżeli nie jesteś pewien czy dana część występuje w Twoim modelu, otwórz listę części dostepną na stronie. Wychodząc naprzeciw Ciebie zamieścilismy krótki filmik instruktażowy na kanale YouTube, jak samodzielnie wymienić uszczelkę w lodówce. Chcesz cieszyć się czystością swoich sprzętów jak najdłużej? W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne środki do pielęgnacji sprzętów AGD.

Jak zadbać o półki lodówek marki Bosch?

Pielęgnacja półek do lodówek Bosch

Półki stosowane w chłodziarko – zamrażarkach marki Bosch wykonane są z reguły z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego. Materiały te cechuje nie tylko wytrzymałość na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim są one bezpieczne dla użytkownika. W przypadku pęknięcia - półki wykonane z hartowanego szkła kruszą się na szklany miał pozbawiony ostrych krawędzi - w przeciwieństwie do zwykłych tafli szklanych, dzielących się po pęknięciu na duże odłamki o ostrych jak brzytwa brzegach. Szkło hartowane ze względu na sposób kruszenia po zbiciu szyby stosowane jest między innymi w formie szyb samochodowych. Mimo cech zapewniających półkom wytrzymałość a użytkownikowi bezpieczeństwo, należy dbać o wszystkie powierzchnie użytkowe w komorze chłodziarki i zamrażarki.

Pierwszym powodem jest oczywiście higiena i estetyka – pokryte brudem półki nie są idealnym miejscem na przechowywanie produktów spożywczych. Co istotne, w zależności od materiału półki mogą także reagować z pozostałościami żywności lub silną chemią czyszczącą. Resztki jedzenia i napojów, w szczególności alkohole i kwaski pochodzące z owoców, mogą powodować odbarwienia powierzchni z tworzywa sztucznego. Brzydko wyglądające plamy są oznaką reagowania materiału półki z zanieczyszczeniami, jednak na plamach się nie kończy. Wytrzymałość reagującego tworzywa słabnie, aż do momentu gdy półka pęka pod niewielkim obciążeniem. Dlatego też istotna jest regularna pielęgnacja. Do czyszczenia nie należy wykorzystywać silnych środków szorujących, gdyż mogą spowodować podobny efekt. Do pielęgnacji wnętrza komory lodówki służą dedykowane, delikatne preparaty dezynfekująco – odtłuszczające. Większość z nich posiada także przyjemny, owocowy zapach.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: