Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Dysze do ekspresów do kawy Siemens

  1. north.pl
  2. Części do ekspresów do kawy ☕
  3. Części do ekspresów do kawy Siemens
  4. Dysze do ekspresów do kawy Siemens
  5. x

Dysze do ekspresów do kawy Siemens

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne Dysze do ekspresów do kawy marki Siemens. Skorzystaj z filtrów by szybciej znaleźć właściwą część. By mieć pewność, że części pasują do Twojego sprzętu wpisz w wyszukiwarkę model sprzętu. Zastanawiasz się, jaki model ma Twój ulubiony ekspres do kawy a zagubiłeś instrukcję? Skorzystaj z informacji zawartych w tabliczce znamionowej, którą znajdziesz na spodzie ekspresu. Nie wiesz jak nazywa się część, którą musisz znaleźć? Sprawdź nasze karty złożeniowe. Jesteśmy także na YouTube, gdzie pokazujemy jak w prosty sposób wymieniać i naprawiać części w lodówce. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i środków do pielęgnacji sprzętów.

Jak czyścić dysze spieniacza w ekspresach do kawy marki Siemens?

Czyszczenie dyszy spieniacza w ekspresach do kawy Siemens

Dysza to ostatni podzespół ekspresu, z którym ma do czynienia kawa przed opuszczeniem urządzenia. Biorąc pod uwagę ciśnienie i temperaturę panujące wewnątrz ekspresu, nic nie powinno blokować wylotu napoju – inaczej urządzenie może ulec poważnej awarii. Jak więc dbać o dysze? Większość pracy wykonuje za użytkownika sam ekspres – za pomocą automatycznych procesów czyszczenia dysze utrzymywane są w dobrym stanie, zarówno technicznym jak i higienicznym. Mimo wszystko zaleca się co jakiś czas, zależny od częstotliwości korzystania z urządzenia, przeprowadzanie ręcznego czyszczenia dyszy spieniacza mleka. W tym celu należy odłączyć wylot od zaworu pary i wyjąć urządzenie z ekspresu. Spieniacz wystarczy pociągnąć w swoją stronę, by został odłączony.

Należy jednak pamiętać, że element ten podczas pracy nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur – wystarczająco, by spowodować poważne oparzenia. Dlatego też czyszczenie należy przeprowadzać na chłodnym podzespole. Ewentualnie, aby uniknąć osadzania się zanieczyszczeń po ostatnim przygotowaniu napoju, spieniacz wraz z dyszą należy chwycić za plastikową część. W większości urządzeń dyszę można po prostu ze spieniacza wyciągnąć. Pozostałe modele wymagają rozebrania spieniacza. Czyszczenie należy przeprowadzać z pomocą roztworu płynu do mycia naczyń oraz miękkiej szczoteczki - dyszy nie wolno myć w zmywarce. Jeżeli wystąpi taka konieczność, na przykład zanieczyszczenia wewnątrz dyszy stworzyły skrzep, dyszę można namaczać w roztworze. W przypadku ekstremalnego zanieczyszczenia, przykładowo złożonego z resztek mleka i osadu wapiennego, wykorzystać można wycior do czyszczenia dysz ekspresów. Po zakończeniu ręcznego czyszczenia wszystkie czyszczone elementy należy dokładnie wysuszyć i zamontować w ekspresie.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: