Zmywarka Electrolux ESL41 – wady i zalety

patrycja | 16 sierpnia 2018

Mówi się, że urządzenia takie jak zmywarki mają tyle samo przeciwników, co zwolenników. My pokusilibyśmy się o teorię, że dziś zdecydowanie więcej zwolenników. Faktem jest, że jeszcze jakiś czas temu zarzucano zmywarkom, że są nieekonomiczne. Jednak technologia zmywarek do naczyń rozwija się w tak szybkim tempie, że dziś mało której można zarzucić niegospodarność. Warta uwagi jest choćby zmywarka Electrolux ESL41.

Charakterystyka zmywarki Electrolux

Electrolux to szwedzka firma, która produkuje sprzęty AGD, nie tylko do gospodarstw domowych, ale także dla przedsiębiorstw. Ma więc ogromne doświadczenie. Firma koncentruje się na innowacji, opartej na szeroko prowadzonych badaniach konsumenckich. Zatem jej produkty są odpowiedzią na potrzeby klientów. Nie inaczej jest w przypadku zintegrowanej zmywarki ESL41. Posiada ona elektroniczne sterowanie i wewnętrzny panel. Oszczędność zapewnia klasa AAA, nie ma zatem obaw o wysokie zużycie energii. Zmywarka, choć jest wąska, bo ma 45 cm szerokości, to jest pojemna – mieści 9 standardowych kompletów naczyń. Ma wbudowanych 9 programów pracy, m.in. intensywny w 55 st. C, intensywny w 70 st. C, normalny z myciem wstępnym i bez, szybki a także program bio i szkło – bezpieczny program stworzony z myślą o załadunku naczyń z delikatnego szkła.

Dodatkowymi funkcjami są mycie wstępne, które polega na wykorzystaniu trójfazowych środków myjących oraz system suszenia. Urządzenie posiada też odpowiednie zabezpieczenia. Są to na przykład Aquacontrol, który chroni przed zalaniem kuchni oraz Spot-Control, czyli sygnał optyczny i akustyczny po zakończeniu programu. Zmywarka Electrolux ESL41 podczas pracy jest bardzo cicha, to zaledwie 49 dB. Dodatkowym atutem jest funkcja opóźnienia startu, czyli przydatna opcja, kiedy chcemy nastawić zmywarkę przed wyjściem do pracy, a samo mycie ma się rozpocząć dużo później.

Zmywarka Electrolux ESL41 - wady i zalety

Warto dbać o sprzęt

Pamiętajmy, że wszystkie sprzęty, które posiadamy w domu z czasem się zużywają. Nie inaczej jest ze zmywarką. Po jakimś czasie może mniej dokładnie domywać naczynia, pozostawić ślady i smugi. Ważne jest więc, żeby dbać o nią od początku. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia konserwacja urządzenia. Zatem regularnie czyścimy filtry, używamy odpowiednich tabletek, a przede wszystkim nie zostawimy niczego na później – jeśli zdarzy się jakaś, nawet niewielka awaria, od razu ją usuwamy. Użytkowanie niesprawnego urządzenia, będzie skutkowało jeszcze większymi usterkami.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o