Żelazka parowe – ranking najlepszych modeli

anna | 23 sierpnia 2018

Prasowanie to jeden z nudniejszych obowiązków domowych i zazwyczaj trwa długo, a wręcz – za długo. Czy ty też masz wrażenie, że podczas prasowania koszuli te mozolne ruchy zdają się nie mieć końca, a ostatecznie materiał i tak za chwilę gdzieś się zagniecie? No właśnie… Idealnym zatem wyjściem będzie żelazko parowe. Jak dokładnie działa i jak wybrać najlepsze?


Żelazka parowe – co je wyróżnia?

Urządzenia te mają już wbudowany pojemnik na wodę. Posiada on najczęściej ok. 300 ml. Dzięki temu można od razu zwilżyć materiał, aby łatwiej rozprasować nawet największe zagniecenia. Żelazka parowe chwalą się zazwyczaj niewielkimi rozmiarami i są poręczne, co sprawia, że prasowanie jest dużo szybsze i łatwiejsze, niż przy pomocy zwykłego żelazka. Poniżej przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem modele:

Philips Azur Performer

Najbardziej praktyczną zaletą tego żelazka jest odpowiednio wyprofilowany dzióbek, który bez problemu usunie wszystkie zagniecenia, nawet te najtrudniej dostępne. Jest lekkie i poręczne, nie męczy ręki podczas prasowania „łatwych tkanin”. Dodatkowy atut stanowi pojemnik na kamień, który ułatwia utrzymanie żelazka w czystości i nie brudzi ubrań podczas użytkowania. Cena: 220 zł.

Philips Azur Performer
źródło: philips.pl

Braun TexStyle TS 785

Przede wszystkim osiąga dużą moc, dzięki czemu szybko się nagrzewa i już po chwili jest gotowe do działania. Ponadto żelazko jest bezpieczne – ma wbudowaną funkcję automatycznego wyłączenia po dłuższym czasie nieużywania. Ogromną zaletą jest sposób wykonania stopy – sześć warstw zapewnia precyzyjne prasowanie najróżniejszych tkanin. Kosztuje około 170 zł.

Braun TexStyle TS 785
źródło: emag.pl

Zelmer Navigator Quality 28Z022

Dużym plusem jest tutaj pionowy wyrzut pary, który pozwala na zwilżenie na przykład marynarki na wieszaku czy firan na oknach. Kolejna zaleta to blokada kapania i funkcja samooczyszczenia. To ostatnie jest szczególnie praktyczne, bo nie trzeba co kilka tygodni pamiętać o konserwacji. No i zapomnieć nie można o konkurencyjnej cenie – ten model da się kupić już za mniej niż 150 zł.

Zelmer Navigator Quality 28Z022
źródło: emag.pl

Pamiętajmy, że najważniejsze przy wyborze żelazka to sprecyzowanie swoich potrzeb i jasne ich określenie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim zarządzamy budżetem i jakich funkcji najbardziej oczekujemy od nowego sprzętu. Żelazka parowe to z pewnością bardzo dobry wybór dla każdego, kto nie lubi marnować czasu podczas prasowania.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o