Zablokowany zawór gazu w kuchence – objawy

katarzyna | 11 lipca 2018

1. Kuchenka nie zapala

Dość paradoksalna sytuacja, jednak stanowi bezpośrednio bardzo groźną okoliczność. Zazwyczaj w takiej sytuacji problem tkwi w brudnej dyszy. Jej dokładne oględziny oraz usunięcie zabrudzeń może rozwiązać problem. Zablokowany zawór gazu to sytuacja, kiedy swego rodzaju czynnik fizyczny blokuje swobodny przepływ substancji lotnej. Zdarza się tak, że to wyeksploatowane palniki stanowią meritum problemu. Należy wtedy oczywiście wymienić te części.

2. Zdeformowany kołpak palnika

Jedną z najczęściej przytrafiających się sytuacji będzie zdeformowana powierzchnia kołpaka. W związku z codziennym oddziaływaniem wysokiej temperatury na ten element, niekiedy zmienia on swój profil wyjściowy. Powodować to może zatykanie wylotów, a tym samym gaz nie ma, jak swobodnie przepływać. Nieregularny kształt kołpaka stanowi o jego bezużyteczności. Jest to część eksploatacyjna i dostępna w sprzedaży. Ważne jest sprawdzenie modelu kuchenki z tabliczki znamionowej i na tej podstawie dobranie prawidłowego kołpaka.

3. Uszkodzony stożek zaworu

W sytuacji, kiedy doświadczamy nieprawidłowej pracy kuchenki, a podejrzewamy zablokowany zawór gazu, warto sprawdzić czy stożek zaworu nie uległ deformacji bądź czy nie jest zanieczyszczony resztkami z gotujących się potraw. Rozwiązanie tego problemu może okazać się łatwe, w związku, z czym poradzimy sobie z tym w pojedynkę. Szczególnie w kuchenkach Amica konstrukcja stożka jest taka, że potrafi się zacinać mimowolnie. Trzeba go oczyścić i nasmarować towotem.

 

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 30

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments