Zabezpieczenie ekranu na smartfonie

katarzyna | 20 sierpnia 2021

W dzisiejszych czasach smartfon to nie tylko sposób na utrzymywania kontaktu z bliskimi i znajomymi. Oprócz rozrywki pełni on funkcję nośnika danych. Prztrzymujemy w nim nie tylko zdjęcia, ale również i prywatne dane osobowe. Warto zadbać o swój telefon zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przygotowaliśmy kilka porad na skuteczne zabezpieczenie ekranu w smartfonie.

Jak zabezpieczyć ekran?

Dla nikogo nie jest sekretem to, że należy ustawiać PIN i/lub graficzną blokadę ekranu. Pomoże to chronić dane w przypadku, gdy zostawiasz telefon np. na biurku lub w miejscu publicznym. Jak wpadnie w niepowołane ręce jest szansa, że włamywacz nie poradzi sobie z rozpracowaniem zabezpieczeń. Zbliża się okres szkolny, nasze pociechy powinny mieć zabezpieczenie ekranu, ponieważ są szczególnie narażone na kradzież, zamieszanie w szatni i pomyłki w rzeczach, czy psikusy ze strony kolegów i koleżanek.

zabezpieczenie ekranu na smartfonie

W niektórych modelach smartfonów możesz również użyć czytnika linii papilarnych. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów ochrony danych personalnych. U nas są dostępne klapki z czytnikiem linii papilarnych. W iphone’ach czytnik linii papilarnych już w premierowym wydaniu we wrześniu. Zostanie on umieszczony pod ekranem iphone 13. 

Oprócz włamania do telefonu, warto zabezpieczyć ekran przed uderzeniami mechanicznymi. Pomoże w tym szkło hartowane, które zadba o estetyczny wygląd i poprawność działania wyświetlacza. Warto dopasować smartfon pod rodzaj szkła. Modele z zaokrąglonymi bokami, jak Samsung Galaxy S21 Ultra, Huawei P40, Xiaomi Mi 10 mogą mieć problem z pełną ochroną. Na ratunek przychodzi folia kauczukowa lub folia hydrożelowa. Niektóre są podgrzewane na ciepło, dlatego zapewniają 100% dopasowanie do ekranu telefonu.

Szkło hartowane jest twarde w porównaniu z foliami ochronnymi i bardziej kruche. Skala twardości określona jest na podstawie skali Mohsa. Te na poziomie 9H są naprawdę solidne i wytrzymałe. Mimo grubości szkła nie wpływają na czułość dotyku smartfona. Nie brudzą się tak szybko, jak folie, które wręcz pochłaniają tłuszcz i zanieczyszczenia.

Zabezpieczenie ekranu jest kluczowe, ponieważ nasz smartfon nie zawsze jest traktowany z należytym szacunkiem. Czasami wyślizgnie się i spadnie na chodnik lub obetrze w kieszeni od kluczy. Takie rzeczy się zdarzają. Dlatego zabezpieczenie ekranu jest konieczne, aby nasz smartfon pozostał jak najdłużej w jednym kawałku. 

Zabezpieczenie ekranu wyświetlacza 

Pęknięcie wyświetlacza? Nie możesz tego tak zostawić! Pamiętaj, że w przypadku tego typu uszkodzeń twój smartfon jest narażony na wilgoć. Brak pełnej ochrony przed zmianami temperatury i drobnymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu może skutecznie zablokować dalsze korzystanie ze smartfona. Pamiętaj, że telefon z pękniętym wyświetlaczem może przestać działać w każdej chwili. Nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę paneli do smartfonów.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x