Z mikrofalówki wydobywa się dym

anna | 12 lipca 2018

Mikrofalówka to urządzenie, które na co dzień służy nam do bardzo szybkiego przygotowywania posiłków. Niektórzy z nas zapewne nie wyobrażają sobie dnia bez użycia tego sprzętu. Najgorszym scenariuszem jest fakt, kiedy to „mikrofala” zaczyna szwankować.

Niekiedy dochodzi do tego, że wydobywa się z niej dym. Sytuacja niezwykle groźna, dlatego należy jak najszybciej włączyć kroki, które rozwiążą problem dymiącej mikrofalówki. Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę?

Izolacja w mikrofali

W  mikrofalówkach wykorzystuje się wiele elementów izolujących. Przy częstym eksploatowaniu urządzenia może stać się i tak, że izolacja przestanie spełniać swoją funkcję właściwie. Niekiedy dochodzi do zgrzewania się izolacji. Należy wówczas sprawdzić czy elementy izolujące nie nadają się do wymiany, jeśli tak to szybka zamiana na nowe części rozwiąże problem.

Styki

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które wykorzystywane jest do przygotowywania jedzenia. Dlatego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pochodzenia od żywieniowego w trakcie podgrzewania osiadają na elementach wewnętrznych urządzenia. Należy sprawdzić czy wnętrze, jak i poszczególne części, a w tym styki bądź zgrzewy nie posiadają na sobie grubej warstwy brudu, czy tłuszczu.

Dokładne oczyszczenie może pomóc rozwiązać problem. Pamiętajmy, że rozkręcenie mikrofalówki to bardzo niebezpieczne zadanie. Należy podejść do tego z ogromną ostrożnością, gdyż pomimo odłączonego urządzenia od prądu, wciąż może ono mocno popieścić. Decydując się na rozkręcenie swojego modelu zapoznajmy się z instrukcją.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o