Wymiana wyświetlacza w smartfonie jest eko i niesie za sobą wiele korzyści

katarzyna | 28 września 2021

Wyświetlacz – niezbędna, często droga część smartfona. Jego uszkodzenie często przesądza o zmianie urządzenia. Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w smartfonie oraz dlaczego warto zainwestować w naprawę, a nie w nowe urządzenie?

Po pierwsze, ślad węglowy. Ślad węglowy to całkowita emisja gazów cieplarnianych podczas pełnego cyklu życia produktu. Wymieniając części swojego urządzenia wydłużasz cykl życia i tym samym dbasz nie tylko o swoje urządzenie, ale również i o środowisko. W jaki sposób? Naprawiając smartfon zmniejszamy pozostawiany po sobie ślad węglowy, przyczyniamy się do efektywniejszego zagospodarowania metalami szlachetnymi w elektronice. W jednej tonie zużytych smartfonów znajduję się ok. 150 g złota, 100 kg miedzi oraz 3 kg srebra.

Po drugie, należy pamiętać, że rozkład innych części takich jak bateria litowo-jonowa zajmuje około 100 lat, a jedna sztuka podczas rozkładu jest w stanie zatruć nawet do 400 litrów wody. Dlatego zużyte elementy smartfona należy zutylizować w odpowiedni, ekologiczny sposób.

Wymiana wyświetlacza w smartfonie

Koszt naprawy wyświetlacza w smartfonie zależy od wielu czynników, możemy jednak wyszczególnić najważniejsze z nich:

  • Producent urządzenia – statystycznie naprawa produktów Apple jest bardziej kosztowana niż naprawa produktów LG, Sony lub Huawei.
  • Miejsce, w którym serwisujemy telefon- najdrożej zapłacimy za naprawę smartfona w autoryzowanym serwisie producenta, najtaniej zaś jak, naprawimy telefon własnoręcznie z pomocą specjalistycznych narzędzi do smartfonów.

Ostatnim powodem jest to, że smartfony w dzisiejszych czasach zapisują bardzo dużo danych swojego właściciela. Są to nie tylko zdjęcia z wakacji, ale również i ważne dane personalne: logowanie do banku i mediów społecznościowych. W przypadku nagłej awarii, bez stworzenia kopii zapasowej będzie bardzo trudno odzyskać nam te dane. Wymiana wyświetlacza w smartfonie urządzenia pozwoli nam zachować niezbędne dane.

To są główne powody, dlaczego naprawa urządzenia i wymiana niezbędnych części smartfonów to świetna inwestycja.

Znajdź części do Twojego telefonu na north.pl i zadbaj o środowisko razem z nami! Naprawiaj odpowiedzialnie! #naprawiajniewyrzucaj

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x