Dlaczego wymiana filtra wody w lodówce jest ważna?

katarzyna | 13 lutego 2017

W Polskich domach coraz częściej możemy spotkać lodówki wyposażone w kostkarkę i dystrybutor wody. To niewątpliwie duże udogodnienie, oznacza jednak konieczność regularnej wymiany filtra. Oto dlaczego kwestia ta jest tak ważna i dlaczego w każdej instrukcji obsługi producenci lodówek dobitnie o niej przypominają.


Higiena

Podstawowym zadaniem filtra jest utrzymanie dobrej jakości wody. Zarówno tej używanej do produkcji kostek, jak i tej która wylatuje z dystrybutora. Aby skutecznie je wypełnił musi być czysty i sprawny. To, że po dłuższym czasie użytkowania filtr węglowy po prostu się zużywa jest sprawą całkowicie normalną. Wymiana filtra wody jest konieczna i trzeba go regularnie wymieniać.

Możliwość korzystania dystrybutora i kostkarki

Zdecydowana większość lodówek wyposażonych w dozowniki wody i lodu ma elektroniczne zabezpieczenia, które blokują ich działanie w przypadku wykrycia ograniczeń sprawności filtra. Aby kostkarka i dystrybutor znów zaczęły działać, wymiana filtra na nowy okaże się konieczna.

Nieszczelności

Zdarza się, że filtr zużyty lub wadliwy cieknie. Usterka ta może nie tylko pozbawić nas możliwości korzystania z dozownika, ale również doprowadzić do awarii, gdy wyciekająca woda zacznie zamarzać w obrębie zamrażalnika. Jeśli zauważymy jakikolwiek wyciek jak najszybciej wymieńmy filtr na nowy.

Wskazania producenta

Wymiana filtra wody jest ważna, ponieważ takie są zalecenia producenta sprzętu AGD. Nie dostosowując się do nich tracimy możliwość usunięcia usterki w ramach gwarancji, nawet jeśli nie będzie ona naszą winą. Pamiętajmy też, że eksploatując lodówkę zgodnie z zaleceniami znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo, że dojdzie do jakiejkolwiek awarii.

 


 

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o