Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zmywarce

katarzyna | 20 czerwca 2018

Baza porad North.pl - lifestyle 2

Płukać naczynia przed włożeniem czy nie?

Powstał ogromny mit na ten temat, ponieważ wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiele zmywarek posiada program płukania wstępnego i nawet te najcięższe zabrudzenia i zaschnięte plamy jest w stanie namoczyć. Rozumiem, że większe resztki z niezjedzonego obiadu wyrzucamy do kosza, szczególnie elementy takie jak kości, pestki, twarde pozostałości. Nie ma sensu zużywać dodatkowo wody na płukanie naczyń, bo przecież one w zmywarce się namoczą.

Krótkie programy w zmywarce

Kolejny fenomen. Skarżymy się, że naczynia nieumyte, widelce dalej posiadają resztki jedzenia w załamaniach, tabletka nierozpuszczona. No cóż…krótki program mycia może i zaoszczędza czas, ale nie zawsze sprawdza się przy naszych brudnych naczyniach. W dodatku tabletka czyszcząca nie zawsze zdąży się w całości rozpuścić i często zostaje w dozowniku detergentów nierozpuszczona do końca. Przy krótkim programie wrzuć preparat na dno zmywarki, unikniesz tym samym problemów z zadziałaniem kapsułki.

Układanie naczyń w zmywarce

Z pozoru prosta czynność, jednak nie zawsze stosujemy się do tego. Trzeba pamiętać, że źle ułożone naczynia mogą skutkować niedomyciem. Nałożone na siebie miseczki, czy sztućce porozrzucane po całym wnętrzu nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Cięższe naczynia układajmy na samym dole, aby nie zarwać rolek koszy. Korzystajmy z instrukcji obsługi tam znajdziemy optymalny rozkład naczyń w zmywarce. Warto się zapoznać.

Czy to już wszystko, co powinieneś wiedzieć o zmywarce?

Ostatnia rzecz – o każdy sprzęt należy dbać. Regularne sprawdzanie stanu filtrów, odkamienianie sprzętu preparatami czyszczącymi, czyszczenie ramion natryskowych to czynności, które okresowo trzeba przeprowadzać. Nic nie działa bez odpowiedniej pielęgnacji.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły