Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Woda w pojemniku na płyn w pralce – przyczyny

Gdzie wsypać proszek bosch

Nieprawidłowa praca pralki wynikać może z kilku powodów. Zazwyczaj jest tak, że to niewłaściwe podejście użytkownika sprawia, że urządzenie szybko się psuje. Dbanie o taki sprzęt jest niezwykle ważne w odniesieniu do długiej żywotności maszyny. Jednym z problemów może okazać się zbierająca woda w pojemniku na płyn w pralce. Co jest przyczyną takiego stanu oraz jak sobie z tym radzić?

Zatkane elementy syfonu

Zbierająca się woda w szufladzie na płyn to dość częsty problem, który zazwyczaj wynika ze zbyt obfitych zanieczyszczeń, które zbierają się w pralce. Nie czyszcząc pralki, a w tym: bębna, syfonu oraz przegrody na proszek i płyn, można oczekiwać, że w końcu urządzenie odmówi posłuszeństwa. Zatkane elementy syfonu stanowią jeden z głównych czynników, które wpływają na pracę urządzenia, dlatego zadbanie o czystość tego elementu to priorytet.


Brudna szuflada

Oczywiście kolejnym podstawowym krokiem będzie sprawdzenie, jak wygląda szuflada na proszek. Jeśli przez rok nie czyściliśmy tej części pralki, nie możemy się dziwić, że coś w urządzeniu nie funkcjonuje prawidłowo. Czysta szuflada to podstawa, gdyż wszelkie zatory nie dość, że nie pozwalają na swobodny przepływ wody, która w tym wypadku będzie się tam zbierać. To równie dobrze może powodować nieprzyjemny zapach ubrań dopiero, co wyjętych z prania.


Zakamieniony wlot wody

Kiedy to nie szuflada, zdecydowanie powinieneś rzucić okiem na wylot wody z pralki. Jeśli nie czyścisz pralki często, możesz spodziewać się, że brud, ewentualnie kamień, zatkał wylot/wlot, przez co swobodny odpływ wody nie jest możliwy. W takiej sytuacji woda gromadzić będzie się w pojemniku na płyn.


Brak zbiornika na płyn

Przy zakupie pralki otrzymujemy urządzenie i czasami akcesoria dodatkowe. Jednym z nich jest zbiorniczek na płyn. Używa się go do przegrody, gdzie wlewamy płyn do płukania. Jeżeli nie zaaplikowałeś tego do prania to może się okazać, że woda zostaje w komorze na płyn. Natomiast w przypadku zagubienia pojemnika – możesz go dokupić.

Oceń post:
avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KatarzynaMariolaAleksandraMariolaKarolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina
Gość
Karolina

Witam.
Mam problem z pralką.
Dokładnie chodzi o to, że po skończonym praniu w przegrodzie na płyn do płukania zostaje woda.
Co może być tego przyczyną.

Mariola
Gość
Mariola

Witam moja pralka nie odwirowywuje wody wszystko jest przeczyszczone filtr , wąż odpływowy czy to może być programator

Mariola
Gość
Mariola

Co to może być jeżeli ustawiam program na 60 min w pralce Amica EAWI7102CL to po 15 minutach pokazuje mi się End co się dzieje

Mariola
Gość
Mariola

Pralka Amica EAWI7102CL