Objawy uszkodzenia filtra pompy odpływowej pralki

anna | 16 sierpnia 2017

Aby poprawnie działała pompa odpływowa, a więc również cała pralka, filtr pompy odpływowej musi być w pełni sprawny. Awaria tego elementu może sprawiać pewną trudność ze względu na to, że jego demontaż nie zawsze jest prosty, naprawa nie jest jednak szczególnie kosztowna. Po czym poznać że filtr pompy odpływowej uległ uszkodzeniu?


Pralka nie odprowadza wody

Najczęstszym objawem uszkodzenia filtra pompy odpływowej jest nieodprowadzanie wody. W pralkach nowszego typu, wyposażonych w zabezpieczenia, będzie się to wiązało z zatrzymaniem cyklu i brakiem przejścia do następnego etapu prania. Przyczyna tego stanu rzeczy może leżeć również w innym elemencie, jednak filtr pompy odpływowej będzie jednym z głównych podejrzanych.

Mokre pranie po wirowaniu

Zdarza się jednak również, że wirowanie okazuje się nieskuteczne. W tej sytuacji pranie po wyjęciu z bębna nie będzie wilgotne tak jak powinno, ale będzie z niego leciała woda. Filtr należy wówczas jak najszybciej oczyścić lub wymienić na nowy, bo jeśli tego nie zrobimy zdecydowanie wzrośnie ryzyko wystąpienia poważniejszej awarii.

Woda stoi w pralce po zakończeniu cyklu

Częstym objawem uszkodzenia filtra pompy odpływowej jest obecność wody w zbiorniku po zakończeniu prania. Filtr pompy jest tu tylko jedną z możliwych przyczyn – inne to np. elektrozawór, przepływomierz, hydrostat, a także sama pompa. Nie zmienia to faktu, że jeśli po praniu woda stoi w urządzeniu to powinniśmy przyjrzeć się bliżej filtrowi i w razie konieczności oczyścić go lub zastąpić nowym.

Hałas a uszkodzenia filtra pompy odpływowej

Ostatnim objawem może być także hałas. Zdarza się, że do filtra pompy odpływowej wpadnie jakiś element powodując jego uszkodzenie, wówczas przy wypompowaniu wody mogą być słyszalne odgłosy. Uszkodzony filtr wymień na nowy. Kupisz go na stronie North.pl. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twojej pralce znajduje się filtr, skorzystaj z schematu budowy pralki ze strony North.pl.


 

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o