Suszarka przerywa cykl

katarzyna | 19 lutego 2018

W suszarkach bębnowych występuje szereg częstych usterek. Jedną z nich jest to, że urządzenie przerywa cykl. Nie musi to od razu oznaczać poważnej awarii. Warto sprawdzić podstawowe elementy takie jak:

Problem z modułem sterowania

Najważniejszym elementem suszarki jest moduł sterowania. Uszkodzenie całości lub konkretnego elementu modułu może skutkować przerywaniem cyklu suszenia. Warto więc od czasu do czasu poddać kontroli wszystkie układy tej części urządzenia. Przepalone diody i rezystory mogą przyczynić się do zwarcia, braku zasilania i niedokończonego cyklu suszenia.


Problem z grzałką

Przerywanie cyklu suszenia może też powodować uszkodzona grzałka. To właśnie jej zadaniem jest ogrzewanie powietrza, jeszcze zanim dotrze do bębna. Ta część może ulec awarii na skutek zwarcia. Przepalone obwody momentalnie stracą zasilanie. W takiej sytuacji jest tylko jedno rozwiązanie – wymiana grzałki.


Uszkodzony wentylator

Co zrobić, jeśli wszystkie opisane do tej pory części są sprawne? Odpowiedź jest prosta – sprawdzić, czy wentylator działa jak należy. Jeżeli wentylacja wewnątrz suszarki nie jest na właściwym poziomie, urządzenie może się niespodziewanie wyłączyć. Sprawdzenie stanu wentylatora nie sprawia problemów. Po uruchomieniu suszarki należy przyjrzeć się opisywanej części. Jeśli nie obraca się, to oznacza, że doszło do uszkodzenia. Zbyt wolne obracanie również jest oznaką awarii. Warto również skontrolować, czy wlot powietrza nie jest zapchany.

Oceń post

kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocen / 5. liczba ocen:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AleksandraAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Witam mam problem z suszarka bauknecht 71dbi przestał się świecić cały panel sterowania jakby nie dostawał prądu co to oznacza że panel sterowania padł?

Najciekawsze artykuły