Suszarka nie kończy suszenia

katarzyna | 2 lutego 2018

Suszarka do ubrań to urządzenie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki niej ubrania zostaną wysuszone zaraz po skończonym praniu. Jednakże trzeba dbać o stan techniczny sprzętu by dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. W przeciwnym razie może okazać się problem – suszarka nie kończy suszenia.

Uszkodzony termostat

Przyczyną zaburzeń pracy suszarki może być awaria termostatu. Ten element odpowiada za regulację włączania i wyłączania się grzałki, ta natomiast załącza się w odpowiednim cyklu suszenia. Gdy termostat jest uszkodzony, to nie jest możliwe załączenie grzałki. Trzeba więc sprawdzić jego stan techniczny.


Zepsuta grzałka

Zastosowania grzałki nie trzeba chyba wyjaśniać. Jeśli się nie nagrzewa, łatwo można to wykryć. Po prostu ubrania nie będą suche po wyciągnięciu z bębna. Jeśli tak się dzieje, trzeba sprawdzić ciągłość grzałki za pomocą miernika. Gdy wykaże, że grzałka jest zepsuta, należy ją wymienić. W przypadku zimnego lutu na styku grzałki sytuacja jest o tyle trudna, że ciężko to samodzielnie stwierdzić. W przypadku spalenia grzałki sytuacja jest prostsza, ponieważ gołym widać uszkodzenia.


Niewłaściwe działanie wentylacji

Suszarka nie kończy suszenia, ponieważ może być zaburzony obieg powietrza w urządzeniu. By się o tym przekonać, trzeba sprawdzić wentylator oraz filtr puchu i kłaczków. Zbyt wolne obroty wentylatora sprawiają, że cała suszarka nie działa prawidłowo. Jeżeli zaś filtr będzie zapchany, wentylacja zostanie zablokowana. Warto, więc regularnie czyścić i dbać o oba opisane elementy.


Uszkodzony czujnik wilgoci

Czujnik wilgoci zazwyczaj znajduje na górze zbiornika suszarki i widać go dokładnie po zdjęciu pokrywy. Rezystancja między nim a bieżnią ma być jak najbliższa zera. Wszelkie odchylenia, świadczą o uszkodzeniu czujnika, stąd suszarka może nie kończyć procesu suszenia. Generalnie czujnik sprawdza poziom wilgotności wsadu, następnie daje informację do modułu sterującego.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o