Ssawka do kurzu – praktyczne rozwiązanie!

aleksandra | 8 kwietnia 2021

Odkurzanie to jedna z tych czynności, którą wykonujemy chyba najczęściej w domu. Dlatego też ważne jest, aby dobrać do tego odpowiedni sprzęt. Powinniśmy więc pomyśleć nie tylko o mocnym i dobrym jakościowo odkurzaczu, ale też zadbać o wymienne końcówki – ssawka do kurzu. Wiesz, dlaczego jest tak ważna?

Wraz z zakupem odkurzacza otrzymujemy w komplecie kilka rodzajów ssawek. Różnią się one przeznaczeniem, a co za tym idzie – rozmiarem, kształtem, włosiem… Obecnie do każdego rodzaju sprzątanych powierzchni, możemy dobrać najlepszą ssawkę. Skończyły się czasy, gdy wszystko sprzątało się jedną końcówką. Naszym odkryciem jest ssawka do kurzu.

Szerokie zastosowanie ssawki do kurzu

Ssawka do kurzu jest zazwyczaj okrągła i idealnie sprawdza się w przypadku mocno zakurzonych powierzchni. Charakteryzuje ją długie włosie, które ochroni sprzątane powierzchnie przed zarysowaniem. Poza tym świetnie zbiera drobne zabrudzenia oraz kurz z mebli, blatów, parapetów i innych trudnodostępnych miejsc. Dzięki wykorzystaniu miękkiego włosia nie wpływa negatywnie nawet na najbardziej delikatne obszary.

Jest zatem bezpieczna dla każdego rodzaju powierzchni. To sprawia, że wyróżnia się na tle innych ssawek i znaczeni przyspiesza sprzątanie. W podstawowym wyposażeniu odkurzaczy Zelmer Oddysey znajduje się pod główną pokrywą. W innych modelach Electrolux, Bosch, Amica może być dostarczana w opakowaniu zbiorczym.

Ssawka do kurzu to bardzo praktyczne rozwiązanie w sprzątaniu

Ssawka do kurzu – zalety

Przede wszystkim ta końcówka jest solidnie wykonana. To wysokiej jakości materiały, odporne na zniszczenia i pęknięcia.

Poza tym ssawka do kurzu posiada obrotowy uchwyt, który dzięki możliwości regulacji o 360 stopni zwiększą swobodę sprzątania (zależy od modelu odkurzacza). W ten sposób osiągasz najlepsze efekty przy minimalnym wysiłku fizycznym.

Dodatkowym plusem jest włosie syntetyczne. Wykonane z miękkiego tworzywa, sprawia, że ssawkę można wykorzystać w różnych pomieszczeniach naszego domu bez ryzyka zarysowań. Nie ma zatem obaw o zniszczenie delikatnych tworzyw mebli, paneli czy blatów, a nawet tapicerek samochodu.

Można ją czyścić pod bieżącą wodą, ale najpierw warto usunąć nagromadzone włosy, kurz i inne zanieczyszczenia.

ssawka do kurzu do sprzatnia auta

Kolejna zaleta to uniwersalne dopasowanie. Możemy ją dołączyć do większości rur teleskopowych, zwłaszcza do tych o średnicy 35 mm. Taki rozmiar rury jest najbardziej popularny wśród dostępnych marek odkurzaczy, zatem nie będzie problemu z dopasowaniem. A gdyby jednak jakieś się pojawiły, to wówczas śmiało możemy skorzystać z adaptera, który połączy ssawkę z rurą. Niektórzy wykorzystują ssawkę do kurzu nie tylko w domu, ale również do sprzątania auta. Szczególnie kokpit i wszystkie zakamarki na przednim panelu sterowania. Ta wygodna końcówka do odkurzacza jeszcze nie jest doceniana przez wszystkich a naprawdę skraca czas i przede wszystkim ułatwia dbanie o porządek.

Czy warto?

Zdecydowanie tak, jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty sprzątania, nie napracując się przy tym za bardzo. Bowiem to jest właśnie największa zaleta ssawek dedykowanych różnym powierzchniom – uzyskujemy najlepsze rezultaty w sprzątaniu dzięki temu, że korzystamy z różnych końcówek. Nie są one drogie, a służą nam przez długi czas. Dodatkowo wymiana ich w odkurzaczu jest prosta i szybka.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x