Drzwi suszarki skrzypią

anna | 8 września 2017

Skrzypienie drzwi suszarki nie jest awarią, która wykluczałaby to urządzenie z eksploatacji, może być jednak naprawdę irytujące. Nie warto zwlekać z usunięciem tej usterki, bo w większości przypadków okaże się to bardzo łatwe. Aby to zrobić, musimy jednak najpierw ustalić, z czego właściwie wynika skrzypienie drzwi suszarki.


Dlaczego drzwi suszarki skrzypią?

Wytarcie się smaru

Czy smar się wytarł?

Aby zawiasy działały prawidłowo, muszą być nasmarowane. Z czasem smar się wyciera i – ze względu na to, że w jego bezpośredniej bliskości pojawia się bardzo wysoka temperatura – wyparowuje. To, że w długo używanej suszarce drzwi zaczynają skrzypieć, zazwyczaj nie będzie więc niczym niezwykłym, a denerwującego problemu pozbędziemy się po prostu smarując zawiasy ponownie.


Uszkodzone zawiasy

Czy zawiasy uległy uszkodzeniu?

Ostatnią częstą przyczyną skrzypienia drzwi suszarki jest uszkodzenie zawiasów. Mogą się one łamać lub wyginać, np. jeśli za mocno nimi szarpniemy. Uszkodzenie będziemy w stanie stwierdzić dokładnie przyglądając się zawiasom. Dodatkowo może się zdarzyć, że skrzypiące drzwi będą się otwierały i zamykały zbyt ciężko lub zbyt lekko. Aplikacja smaru na zawias w tej sytuacji pomoże, ale tylko doraźnie – już po kilku dniach drzwi znowu zaczną skrzypieć.


Suszarka krzywo stoi

Czy suszarka krzywo stoi?

Jeśli jednak skrzypienie wynika ze złej pozycji urządzenia względem podłogi, to sprawa jest poważniejsza. Krzywo stojąca suszarka nie tylko skrzypi, ale również może zniszczyć bęben. Sprawdźmy pozycję suszarki poziomicą i jeśli trzeba – poprawmy ją. Możemy jeszcze zaaplikować trochę smaru na zawiasy, a wówczas skrzypienie powinno ustąpić.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o