Przegląd odkurzaczy bezprzewodowych

katarzyna | 26 lipca 2018

Odkurzacze bezprzewodowe to nowoczesne urządzenia sprzątające, które nie muszą być podłączane do prądu, aby działać w prawidłowy sposób. Zasilane są akumulatorami i posiadają stację dokująco-ładującą. W poniższym artykule przyjrzymy się modelom odkurzaczy bezprzewodowych, oferowanych przez rozbudowany rynek sprzętów AGD. Jakie mają funkcje? Czym się wyróżniają? Sprawdźmy!


Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Na rynku od lat dostępne są różnorakie modele tradycyjnych, znanych wszystkim odkurzaczy, które działają po podłączeniu wtyczki do kontaktu. Wówczas cały proces sprzątania uzależniony jest od długości kabla, który znacząco zawęża pole manewru. Obecnie w ofercie wielu producentów pojawiły się odkurzacze bezprzewodowe. Wyglądem raczej nie przypominają tych tradycyjnych, ponieważ są duże mniejsze i można je wypinać z bazy. Jednym z nich jest np. Electrolux Ergorapido ZB13ER. W ten sposób otrzymuje się odkurzacz ręczny, idealny do trudno dostępnych miejsc, sprzątania samochodu, odświeżania tapicerki czy szybkiego oczyszczenia powierzchni z rozsypanych na niej zanieczyszczeń.

Przegląd odkurzaczy bezprzewodowych


Możliwości odkurzaczy bezprzewodowych

Wspomnieliśmy wyżej, że odkurzacze bezprzewodowe można wypinać z bazy i jest to świetna opcja dla wszystkich tych, którzy potrzebują miejscowego sprzątnięcia powierzchni. W przypadku zbierania paprochów, włosów i kurzu, lepiej użyć całego modułu – wraz ze szczotką. Użytkownika nie ogranicza tutaj żadna przeszkoda w postaci kabla, zatem całe mieszkanie można omieść w jednym cyklu.

Co jednak z baterią? To jest właściwie główny problem z przedstawianym w artykule sprzętem, ponieważ trzeba go ładować praktycznie po każdym użyciu trzeba. Jedni producenci zapewniają 20 minut bezproblemowego odkurzania, inni 35, a jeszcze inni – 40. Wszystko zależy od pojemności akumulatora. Im wyższe obroty, tym szybciej zużywa się bateria, ale czy ktokolwiek lubi odkurzać na wolnych obrotach, wiążących się z wydłużonym czasem odkurzania? Zazwyczaj chce się szybko i bez przeszkód odkurzyć, a potem zapomnieć o tej czynności. Czy zakup odkurzacza bezprzewodowego jest w takim razie opłacalny? To już zależy od potrzeb użytkownika i tego, na co jest on w stanie przymrużyć oko.

Przegląd odkurzaczy bezprzewodowych
źródło: allegro.pl

Najpopularniejsze modele

Teraz przyszedł czas na wymienienie kilku najpopularniejszych odkurzaczy bezprzewodowych, aktualnie dostępnych na rynku. Podpowiemy również, jakie mają funkcje i ile kosztują.

  • Bosch BBHMOVE5N – cena: ok. 450 zł – samostojąca konstrukcja, składana rączka, elektroszczotka, niska waga, odłączana jednostka,
  • Electrolux ErgoRapido EER73IGM – cena: ok. 590 zł – odłączana jednostka, przegub obracający się o 180°, oświetlenie LED, akumulator litowy,
  • Bosch BBH52550 – cena: ok. 890 zł – giętka konstrukcja połączenia szczotki, czas pracy aż do 50 minut, trzystopniowa regulacja mocy,
  • Dyson V8 Absolute – cena: ok. 1600 zł – możliwość czyszczenia sufitów, silnik cyfrowy, tryb maksymalnej mocy.
Przegląd odkurzaczy bezprzewodowych
źródło: amazon.com, Dyson V8

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o