Pranie po wyjęciu z pralki jest gorące

katarzyna | 21 maja 2018

Pralka i lodówka to najczęściej używane sprzęty domowe. Jednak to z pralką występuje więcej problemów niż z lodówką, ze względu na pracę w środowisku wilgotnym. Nikt z nas nie lubi wyciągać prania poplamionego, brudnego, mokrego, a tym bardziej gorącego. Takie objawy mogą wskazywać na problem z pralką. Dla nas pralka nie ma tajemnic, więc zobacz, co mogło ulec uszkodzeniu.

Problem z grzałką

Jeżeli grzałka nadmiernie grzeje wodę podczas prania, bardzo szybko się o tym przekonamy, ponieważ pranie po wyjęciu będzie gorące i zarazem zbiegnie się. Pranie w wyższych temperaturach niż na wskazaniu na odzieży niestety skutkuje skurczeniem się jego, szczególnie bawełny. W takim przypadku należy niezwłocznie sprawdzić stan grzałki, zmierzyć oporność, gołym okiem sprawdzić czy nie ma uszkodzeń, nadpaleń. Wymienić na nową w miarę potrzeby. Zwróć uwagę na czujnik, który jest przy grzałce.


Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperatury znajduje się zaraz przy złączach grzałki. Jeżeli uszkodził się, może powodować jej niewłaściwą pracę. Jego błędne odczyty mogą spowodować nadmierną pracę grzałki. Uszkodzony czujnik wystarczy wypiąć. W zależności od modelu pralki sprzedawany jest osobno lub z całą grzałką.


Podłączenie do ciepłej wody

Może to mało prawdopodobne, ale jeżeli pralkę podłączyłeś do ciepłej wody, to możesz mieć problem. Niby sprawa oczywista, ale uwierzcie, czasami majsterkowicze potrafią różne dziwne rzeczy robić przy urządzeniach. Sprawdź podłączenie pralki. Prawidłowe – zimna woda! Po to jest grzałka w pralce, aby podgrzała wodę do odpowiedniej temp. zgodnej ze wskazaniem programatora.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły