Porównanie odkurzaczy piorących – ranking

patrycja | 27 sierpnia 2018

Odkurzacze piorące są idealnym rozwiązaniem dla osób, które w domu posiadają dużo dywanów i wykładzin. Z wyglądu przypomina tradycyjne urządzenie, ale różni się konstrukcją i zastosowaniem. Odkurzacz piorący to po prostu model z funkcją prania. Dzięki niemu zadbasz o czystość dywanów i tapicerek. Oczywiście możesz również używać ich do tradycyjnego czyszczenia podłóg. Są wielofunkcyjne i bardzo praktyczne.

A jak dokładnie działają? Otóż posiadają dwa pojemniki – z czego jeden jest na czystą wodę i detergent, a drugi na brudną wodę uzyskaną po praniu. Podczas prania wytwarzana jest piana, którą nakłada się odkurzaczem na dywan, tapicerkę lub inna powierzchnię, którą chcemy wyprać. Potem ściągamy ją do pojemnika na brudną wodę. Najważniejszym parametrem określanym w przypadku odkurzaczy piorących jest moc i siła ssania. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych odkurzaczy piorących.

Karcher SE 5100

Przeznaczony jest do czyszczenia wykładzin i tapicerek metodą ekstrakcji, dzięki czemu czas schnięcia pranej powierzchni zmniejsza się o 50%. Odkurzacz posiada oczywiście system dwóch zbiorników na czystą i brudną wodę z możliwością łatwego i szybkiego opróżnienia ich oraz napełnienia. Posiada także schowek na narzędzia – to praktyczna funkcja umożliwiająca komfortowe przechowywanie akcesoriów na obudowie. Zatem masz wszystko pod ręką a jednocześnie zachowujesz porządek.

Thomas X10 Parquet

Główną zaletą tego modelu jest przede wszystkim jego funkcjonalność. Dzięki niemu możesz wycierać na mokro plamy po rozlanych napojach i odkurzać – wszystko to w jednym cyklu. Jest dodatkowo wyposażony w specjalny filtr wodny eliminujący wszystkie alergeny, czyli to dobre rozwiązanie dla alergików. Z kolei bardzo praktyczny uchwyt sprawia, że odkurzacz jest wygodny w użyciu. To bardzo funkcjonalny model, który sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w garażu, a także podczas czyszczenia samochodu.

Porównanie odkurzaczy piorących

Odkurzacz piorący Vax 7151

Bardzo solidny, mocny i wytrzymały odkurzacz, który nie tylko pierze, ale także osusza dywany, tapicerkę czy wykładziny. Główną zaletą tego modelu jest głowica Fibreflow do jeszcze dokładniejszego prania trudnych dywanów i wykładzin. Posiada także funkcję pompowania wody. Świetnie sprawdza się również przy sprzątaniu takich powierzchni jak twarde panele i schody. Cechuje go duża pojemność, dzięki czemu sprzątanie dużych powierzchni w domu nie jest problemem – nie musisz kilkakrotnie wymieniać wody podczas pracy.

Aby wybrać najlepszy model, określ najpierw swoje preferencje. Przeanalizuj wielkość swojej powierzchni. Potem sprawdź funkcje dostępnych na rynku odkurzaczy piorących i zobacz, które z nich najbardziej odpowiadają twoim potrzebom. Wybierz, taki, który będzie najbardziej przydatny w twoim domu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o