Po skończonym praniu zostaje woda w pralce

katarzyna | 26 czerwca 2018

Pralka jest to urządzenie, które wykorzystywane jest przez nas na co dzień. Niekiedy jednak zdarzy się, iż urządzenie przestanie działać tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Częstym problemem jest fakt, kiedy to po skończonym praniu w pralce zostaje woda. Czy ten problem jesteśmy w stanie rozwiązać i czy w ogóle jest on do przejścia?

Zatkany wąż odpływowy

Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu jest fakt, kiedy to elementy odpływowe, ze względu na zbierający się tam brud, są zwyczajnie zatkane. Kamień z wody, brud z prania czy inne fizyczne elementy tylko czyhają na to, aby zagnieździć się w takim miejscu. Aby rozwiązać problem warto sprawdzić stan węża odpływowego, połączenia wyjścia zbiornika oraz filtra. Ich zanieczyszczenie na pewno utrudnia swobodny przepływ wody, w związku, z czym zostaje ona w bębnie. Dokładne wyczyszczenie tych elementów powinno przynieść poprawę. Do odkamieniania warto wykorzystać specjalistyczne preparaty.


Uszkodzona pompa odpływowa

Pozostająca woda w bębnie to nie tylko problem brudu. Równie dobrze odpowiedzialna za to może być pompa, która za zadanie ma wypompowywanie wody z wnętrza pralki. Jeśli zostanie ona uszkodzona ewentualnie całkowicie skończy swój żywot objawem zapewne będzie woda zbierająca się w bębnie już po zakończeniu prania. Warto sprawdzić czy elementów tych nie pokryła gruba warstwa kamienia, który szczególnie utrudnia życie takim właśnie urządzeniom. Może okazać się, że rozwiązanie tego problemu okaże się naprawdę bardzo proste, dlatego spróbuj pozbyć się zanieczyszczeń w pojedynkę. Dzięki temu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.

Wyrobiony wąż połączeniowy bęben – pompa


Wąż połączeniowy bęben – pompa jest ostatnim przekaźnikiem między tymi dwoma elementami w pralce; posiada w swojej budowie kulkę gumową, która zapobiega cofaniu się brudnej wody do bębna pralki. Jeżeli jest zakamieniona albo uszkodzona przez ostre elementy, może nie spełniać swojej funkcji i przepływ wody będzie zaburzony.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 25

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o