Palnik syczy w kuchence gazowej

katarzyna | 9 kwietnia 2018

Kuchenki gazowe i elektryczne to nieodłączne elementy każdej z kuchni. Usterki tych urządzeń są zazwyczaj bardzo nieprzyjemne, gdyż powodują problem nie dość, że trudny do rozwiązania to również uniemożliwiający wszelkie działania kulinarne. Niektórzy z nas zapewne spotkali się z sytuacją, kiedy to palniki w kuchenkach gazowych wydają charakterystyczne dźwięki.

Często mówimy, że palniki „syczą”, co dla niektórych wydaje się być bardzo niebezpiecznym objawem. Oczywiście sytuacja ta nie należy do najprzyjemniejszych oraz bezpiecznych, dlatego zaleca się jej szybkie rozwiązanie.

Dlaczego palnik syczy w kuchence?

Zatkana dysza gazu

W wielu przypadkach charakterystyczne syczenie wywołane jest przez opór, z jakim spotyka się gaz podczas działania kuchenki. Tłuszcz oraz opary po gotujących się potrawach bardzo chętnie osadzają się, przez co mogą wpływać na swobodny przepływ gazu w kuchence. Aby rozwiązać problem wystarczy dokładnie oczyścić dyszę i sprawdzić czy rozwiązanie zdało egzamin. W przypadku jej niedoczyszczenia rozważ wymianę na nową.

Zdeformowana korona palnika

Czasami zdarza się tak, że pod wpływem użytkowania kuchenki gazowej elementy palnika, tj. korony, pokrywki deformują się pod wpływem ciepła wydzielanego przez palący się gaz. Jeżeli Twoja kuchenka ma już parę ładnych lat przyjrzyj się koronom palnika, czy nie blokują przepływu gazu albo zaobserwowałeś nierówne palenie się kuchenki.

Wymiana korony na nową powinna przynieść oczekiwane rezultaty. Wymiany może dokonać każdy z nas, gdyż jest to banalnie proste. Dobór odpowiedniego kołpaka można dokonać za pośrednictwem internetu czy sklepu producenta.

Kup koronę palnika do kuchenki

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o