Odkurzacz dyson v8 recenzja

katarzyna | 27 lipca 2018

Nie znamy chyba bardziej kolorowego odkurzacza na rynku AGD. Dyson v8 aż krzyczy. Electrolux UltraOne swego czasu wypuścił również kilka jednokolorowych modeli. Jednak nic nie przebije odkurzaczy marki Dyson, które praktycznie każdą część mają w inny kolorze. Nie tylko designem człowiek żyje, co zatem z eksploatacją tego urządzenia?


Odkurzacz Dyson V8 – charakterystyka

Dyson V8 to jeden z liderów śród odkurzaczy bezprzewodowych. Nasz redakcyjny kolega posiada ten model w swoim domu, dzięki czemu mieliśmy okazję go przetestować. Na pierwszy rzut oka urzeka jego lekkość i opcje skrętu. Możliwość manewrowania jest niesamowita, a kompaktowa budowa pozwala dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Pojemnik na kurz ma zaledwie 0,5 litra, jednak przy technologii cyklonu, który skutecznie upycha i kompresuje zanieczyszczenia, spokojnie wystarcza to podczas codziennego użytkowania. Opróżnianie urządzenia to czysta przyjemność, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie i zawartość ląduje w koszu na śmieci. Bez dotykania rękami, higienicznie.

Odkurzacz dyson v8 recenzja
źródło: amazon.com

Obsługa urządzenia

Stację dokującą montuje się w wygodnym, wybranym przez użytkownika miejscu, dzięki czemu odkurzacz jest cały czas w zasięgu ręki. Co najlepsze, wcale nie szpeci on domowej przestrzeni, ponieważ – najzwyczajniej w świecie- posiada ładny, nowoczesny design. Jeśli chodzi o dbanie i konserwację, sprowadza się ona do kontrolowania stanu filtrów i czyszczenia wałka w szczotce. Jeden z filtrów jest zmywalny, zatem można go umyć pod bieżącą wodą, by pozbyć się nagromadzonych pyłków oraz kurzu. Wówczas wystarczy tylko odczekać, aż część całkowicie wyschnie.

Teraz czas na porozmawianie o moc i wytrzymałość baterii. Producent gwarantuje do 40 minut nieprzerwanej pracy, jednakże kiedy ustawi się moc na maksymalną wartość, to odgłos, wydobywający się z odkurzacza, przypomina dźwięk wiertarki 🙂 Pewnie spowodowane jest to jego małymi gabarytami i mocnym silnikiem. Ale nie można odjąć mu skuteczności, ponieważ zbiera wszystko, dosłownie wszystko. Oprócz wody czy innych substancji płynnych, doskonale sobie radzi z sierścią zwierząt domowych. Dosłownie widać, jak wkręca się ona w szczotkę. Zero śladu po włosach na kanapy czy dywanach o puszystej strukturze.

Dyson V8 niewątpliwie zaskakuje swoim działaniem i wyglądem, jednak cena również należy do tych zaskakujących elementów, ponieważ nie odbiega od popularnych odkurzaczy Thomas. Zakup recenzowanego urządzenia to koszt około 2 tys. złotych.


Zastosowane technologie

Na koniec porozmawiajmy o innych funkcjach, które oferuje urządzenie. Okazuje się bowiem, że jest ich o wiele więcej i tak naprawdę nie mieliśmy szansy przetestować całej gamy możliwości. Co jeszcze zostało zaimplementowane w modelu Dyson V8?

  • Odkurzacz można przekształcić w urządzenie do czyszczenia sufitów,
  • Posiada autorski silnik cyfrowy Dyson V8,
  • Po wyjęciu z bazy zamienia się w ręczny odkurzacz do zbierania sierści czy czyszczenia samochodu,
  • Ma wbudowany tryb maksymalnej mocy,
  • W zestawie znajduje się: końcówka Combi i szczelinowa, szczotka do zbierania kurzu, elektroszczotka Direct Drive.
Odkurzacz dyson v8 recenzja
źródło: amazon.com

Oceń post

kliknij na gwiazdkę!

Średnia ocen / 5. liczba ocen:

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły