Objawy uszkodzenia zawiasów w kuchence gazowej

katarzyna | 1 lutego 2018

Kuchenka gazowa to najczęściej spotykane urządzenie w domach. Jej zalety każdy bardzo dobrze zna. Zatem zawsze, gdy są z nią jakieś problemy, jest to stresowa sytuacja. Często zdarza się, że kłopoty wywołują drzwi kuchenki a konkretnie zawiasy. Jakie są objawy uszkodzenia zawiasów w kuchence?


Drzwi kuchenki nie domykają się

To podstawowy objaw uszkodzenia zawiasów w kuchence. Drzwi odstają od kuchenki, przez co urządzenie przestaje być szczelne. Zapachy wydzielające się w komorze mogą przedostawać się na zewnątrz. W takiej sytuacji od razu warto zainteresować się zawiasami. Czasem może wystarczyć ich regulacja. Może się też zdarzyć, że drzwi kuchenki zbyt lekko się otwierają. Na ogół po pociągnięciu za uchwyt czuło się pewien opór a teraz go nie ma. To również może oznaczać, że zawiasy uległy uszkodzeniu. Mogły się zwyczajnie wytrzeć i obluzować z powodu częstego używania. W takiej sytuacji najlepiej wymienić je na nowe.

Piekarnik nie trzyma zadanej temperatury

Z uwagi na niedomykające się drzwi piekarnik nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury. Także może wystąpić taka sytuacja, że ciasto będzie niedopieczone albo pieczeń.

Drzwi stawiają zbyt duży opór

Jest to odwrotna sytuacja do tej podanej powyżej. Tym razem drzwi kuchenki otwierają się zbyt ciężko. Stawiają duży opór podczas ciągnięcia za uchwyt. Jest to wyraźna oznaka, że z drzwiczkami jest coś nie tak. Mogły ulec usterce mechanicznej. Zdarza się też, że zwyczajnie się rozregulowały. Gdy nie jesteśmy pewni czy są sprawne zawsze warto je wymienić. Nowe elementy nie są drogie.

Drzwi skrzypią podczas otwierania

Ten problem może wydawać się błahy. Często jest przez nas wręcz lekceważony. Zawsze jednak lepiej nasmarować zawiasy, ponieważ skutki skrzypienia mogą być poważne. Bez smarowania zawiasy mogą się wytrzeć i w konsekwencji uszkodzić. Czasem też zawiasy nie są dobrze wyregulowane, co prowadzi do skrzypienia. Warto więc się tym zająć zanim te ważne elementy ulegną uszkodzeniu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o