Nie świeci wyświetlacz w pralce

katarzyna | 9 kwietnia 2018

Pralkę obciążyć może wiele usterek. Niektóre dotyczą nieskutecznego prania, niektóre mylenia programów. Spotkać można jednak również i takie, które dotyczą samego wyświetlacza. Jeśli i nas spotkała sytuacja, gdzie wyświetlacz w pralce nie działa, nie przejmujmy się. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Jedyne, co musisz zrobić to skutecznie zdiagnozować, który element obarczony jest usterką, a następnie samodzielnie go rozwiązać. Możliwe scenariusze to:

Brak napięcia

Wyświetlacz na pralce to system, który bez prądu nie zadziała. Na początku wyklucz źródło zasilania. Jeżeli nie świeci wyświetlacz w pralce, najpierw sprawdź, czy to nie wina energii elektrycznej i czy kabel zasilający jest poprawnie podłączony. Wiemy z doświadczenia, że czasem prozaiczne elementy i nasza nieuwaga mogą wpłynąć na usterkę.


Wadliwe przewody, kabel zasilający

Systemem, który pozwala na dostarczenie prądu do poszczególnych elementów, są przewody elektryczne. W sytuacji, kiedy to, któryś z nich zawiedzie, tj. jest uszkodzony, przetarty, bądź całkowicie przerwany, możemy być pewni, że to właśnie to stanowi meritum problemu. Dokładne oględziny przewodów doprowadzających prąd do wyświetlacza pozwolą Ci ocenić, czy musisz szukać problemu dalej. Jeżeli kabel zasilający był przygnieciony lub pogięty, mógł stracić właściwości przesyłowe.

Spalony wyświetlacz


Kolejną bardzo prostą usterką do rozwiązania będzie sam wyświetlacz. Jest to urządzenie, które również może „skończyć swój żywot”. W sytuacji, kiedy napięcie dochodzi do wyświetlacza, zaś ona sam nie działa, wtedy sytuacja jest prosta. Urządzenie spaliło się, przez co nadaje się do wymiany.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.5 / 5. Liczba głosów: 11

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ryszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Posiadam pralkę Electrolux EWP1062TEW. Kiedy była sprawna po przekręceniu wybierakiem programu, na wyświetlaczu zapaliły diody wskazujące dane do wybranego programu. W tej chwili wybierak programów po przekręceniu w ogóle nie powoduje działania wyświetlacza tym samym pralka się nie załącza. Sprawdziłem napięcie na kablu doprowadzającym prąd do modułu elektronicznego i jest 230V. Proszę o podpowiedz co może być przyczyną.

Najciekawsze artykuły