Nie działa piekarnik

katarzyna | 30 listopada 2022

Piekarnik to urządzenie wykorzystywane w obróbce żywności. Stanowi on podstawę do przygotowywania wielu potraw. Jego usterka może okazać się bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem, uniemożliwiającym przyrządzenie ulubionych dań. Dlaczego nie działa piekarnik i co można z tym zrobić? Rozwiązań sytuacji może być kilka. Przyjrzymy się poszczególnym przypadkom.

Uszkodzona grzałka w piekarniku

Niedziałający piekarnik to sytuacja, kiedy należy przyjrzeć się dokładnie każdej części w urządzeniu. Na pierwszy rzut należy sprawdzić grzałki. To one sprawują najważniejszą funkcję, którą jest produkcja ciepła. Aby sprawdzić, czy system grzewczy jest sprawny, należy wymontować grzałkę. Najlepiej sprawdzić multimetrem, czy jest ciągłość obwodu. Do tego celu wystarczy zwykły domowy miernik pomiaru rezystancji i napięcia. W przypadku braku ciągłości obwodu można przypuszczać, że grzałka jest przepalona i dlatego nie działa piekarnik.

W piekarniku znajdują się: grzałka górna, dolna i termo-obiegu. Jeżeli któraś z nich jest uszkodzona, to piekarnik może nie działać. Spalenie grzałki widać zazwyczaj gołym okiem. Aby wymienić ją można skorzystać z naszego filmiku instruktażowego:

Uszkodzony przełącznik funkcji piekarnika

Przełącznik funkcji, inaczej nazywany selektorem, służy do wyboru opcji grzania w piekarniku. W przypadku jego niesprawności piekarnik nie zadziała. Lampka może się świecić, ale nie będzie możliwe np. załączenie grzałki. Najczęściej dochodzi do przepalenia ścieżek lub poluzowania się konektorów łączących selektor z poszczególnymi funkcjami.

Jeżeli zdecydujesz się go wymienić, to pamiętaj, aby przed wymontowaniem zrobić zdjęcie lub opisać przewody. W innym wypadku można się pogubić w ilości kabelków do podłączenia. Dostęp do schematów podłączenia mają tylko serwisanci i producenci urządzeń AGD.

Spalony termostat w piekarniku

Termostat to urządzenie monitorujące temperaturę w piekarniku – jest swego rodzaju „regulatorem”. Awaria tego elementu objawiać się będzie brakiem reakcji ze strony piekarnika, który nie odczyta prawidłowo temperatury w komorze urządzenia. Aby sprawdzić termostat w warunkach domowych, warto zakupić termometr wolnostojący do piekarnika i ustawić urządzenie na dowolną temperaturę.

Jeżeli wartość temperatury będzie pokrywać się z tą na termometrze to oznacza, że termostat jest sprawny. Odwrotna sytuacja oczywiście oznacza usterkę. Innym sposobem na sprawdzenie może być pomiar rezystancji termostatu. Wtedy dowiesz się dlaczego piekarnik nie działa. Kluczem będzie znajomość oporu termostatu dla konkretnej temp. otoczenia, ponieważ opór zmienia się w zależności od temp. otoczenia.

Zwarcie na module sterującym

Przyczyną usterki piekarnika może być zwarcie na module sterującym lub zegarze. W przypadku przepięcia mógł ulec spaleniu kondensator albo inna część modułu. W przypadku modułów sterujących z panelem dotykowym często dochodzi do zatarcia diod lub ich zanieczyszczenia, stąd brak reakcji na przyciski. Objawów uszkodzenia może być wiele, ale jedno jest pewne – jeżeli moduł nie działa to i piekarnik nie będzie działał.

Usterka modułu sterującego jest na tyle poważnym problemem, że na własną rękę ciężko samodzielnie naprawić, nie posiadając większego doświadczenia. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom. Mimo wymiany grzałki piekarnik dalej nie działa? Może się okazać, że przekaźnik na module się przepalił.

Problem z kablem zasilającym

Często nie zauważamy takich rzeczy, jak przytrzaśnięty kabel albo rozwarstwienie kabla. W kuchni mamy do czynienia z wieloma sprzętami, które wymagają podłączenia do sieci. Sprawdź, czy kabel od piekarnika nie został przytrzaśnięty przez szafkę kuchenną albo inny ciężki sprzęt. Z pozoru błaha sprawa, ale może okazać się źródłem problemu.

Uszkodzenie zegara

W takim przypadku istnieje kilka powodów, dla których zegar może uniemożliwiać działanie piekarnika. Jeśli zwyczajnie nie działa, uruchomienie urządzenia również może nie być możliwe. Podobnie jeśli w Twoim domu zgasł prąd, a po odzyskaniu go zegar został automatycznie zresetowany. Jeśli piekarnik nie chce się uruchomić, możliwe, że najpierw należy ustawić zegar.

Blokada

Niektóre modele piekarników wyposażone są w blokadę rodzicielską. Ma ona na celu zapobieganie otworzenia drzwiczek urządzenia podczas jego pracy, ale uniemożliwia także przypadkowe włączenie piekarnika. Jeśli blokada jest włączona, piekarnik nie reaguje na polecenia. Upewnij się więc, że wyświetlacz urządzenia nie pokazuje włączonej funkcji.

Inne przyczyny

Jeśli przyciski nie reagują na polecenia, warto także sprawdzić, czy nie utknęły pod nimi np. resztki żywności. Możliwe, że blokują one przycisk od wysłania sygnału, by uruchomić wybraną funkcję.

W przypadku, kiedy Twój piekarnik posiada panel dotykowy, sprawdź czy nie jest on mokry lub wilgotny. Podobnie, jak najczęściej nie jesteś w stanie obsługiwać dotykowego smartfona jeśli masz mokre ręce, tak i w tym przypadku może to blokować włączenie danej opcji. Wytrzyj panel i spróbuj ponownie. Takie niedopatrzenia zdarzają się częściej, niż myślisz.

Zobacz więcej naszych artykułów:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 79

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
97 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna

Witam wczoraj umyłam piekarnik w środku oraz drzwi wraz z szybami. Nastepnie chciałam sprawdzić czy wszystko działa ale okazało się że nie. Piekarnik wogole nie grzeje. Zegar działa, termostat też, panel dotykowy też, wszystko chodzi prawidlowo a on nie nagrzewa sie. Czyżbym uszkodziła piekarnik podczas mycia?

Natalia

Witam, mam problem z piekarnikiem Amica ( stary model , 6 lat temu kupiony). Nie działa żarówka, nie grzeje piekarnik, termoobieg też.
Świeci się tylko dioda na panelu że piekarnik zalaczony. Czy może być to problem z przełącznikiem funkcji ?

Filip

Piekarnik Samsung bf1n4t123 niby działa i grzeje ale gdy dam mu na dzień dobry 150 st. To nawet się nie załączy. Co może być przyczyną

Jan

Kuchenka gazowo-elektryczna Beko FSM52331DW. Zegary działają. Pokrętło przełącznik funkcji(selektor) nie załącza piekarnika na żadnej z wybranych pozycji. Pokrętło ustawiania temperatury nie załącza grzania. Godzinę przed było wykonywane pieczenie. Po godzinie nie da się uruchomić. Jaka może być przyczyna, selektor, moduł czy może coś innego?

Dorota

Piekarnik Beko Nie 24301 B do temperatury 150 stopni nagrzewa się aż 21 minut. Termostat wymieniony , grzałki grzeją co może być powodem.

Irena

Mam piekarnik mastercook gazowo- elektryczny w zabudowie niby grzeje a nie piecze raczej suszy potrawy Zauważyłam jak po szybie spływa kropla rosy Czy przyczyna może być uszczelka? Chociaż wyglada na dobra.

Marta

Witam ! Posiadam piekarnik z funkcja pary firmy Bosch. Mam problem z funkcja pary i czyszczenia – nie mogę włączyć gdyż mi pieczy i wyświetla się taki symbol – |_| . Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu .

Magda

Witam po wymianie grzałki górnej ,w piekarniku kuchenki gazowo elektrycznej gorenje zaczął dymić i wydobywał się brzydki zapach.Wyłączyłam od razu wyłączyłam .Co się mogło stać?

Anna

Witam mam problem z piekarnikiem Beko OIE 23301 nie działa lampka w środku i nie włącza się termoobieg działa

Renata

Czy ktoś wie jak usunąć funkcje DEMO z piekarnika amica EB944BA+ IN SYSTEM – to podobno kombinacje na panelu …czytałam wiadomości na ten temat ale tam jest zupełnie inny panel niż mój. Będę wdzięczna za wskazówki

sebastian

Dzien dobry, piekarnik Bosch hbg38b75056. Piekarnik byl włączony grzanie gorne dolne nagle wybił bezpiecznik różnicowy, kolejno przy każdej próbie włączenia bezpiecznika jest wybijany, odłączenie wtyczki piekarnika od gniazdka, bezpiecznik można załączyć. Pytanie co może być powodem ze piekarnik nie działa ipowoduje wybicie bezpiecznika/zwarcie. Dziekuje

Jacek

Grzalki ok działają bez podlaczonego termostatu gdy termostat podłącze wywala korki

Tomasz

Witam. Piekarnik beko w zabudowie. Był czasowy brak prądu w budynku. Po powrocie prądu okazało się że piekarnik nie działa tj. Zegar godzinę pokazuje alar w nim działa ale po włączeniu piekarnika zero reakcji ani kontrolka nie świeci. Gdzie szukać przyczyny? Pozdrawiam

Michał

Witam. Posiadam piekarnik elektryczny w zabudowie Amica model: EBF8551, typ: 11534TSYKDPHBX, który przestał grzać. Wymieniłem górną grzałkę, na kupioną w Waszej firmie jednak nadal piekarnik nie grzeje. Proszę o podpowiedź co może być tego przyczyną, pozdrawiam.

Dorota

Dzień dobry! Mam elektryczno – gazowego Mastercoocka. Dzisiaj piekłam zapiekankę i w pewnej chwili coś zaczęło stukać w piekarniku i pojawił się swąd. Co to może być?

Maciej

Witam. W mojej kuchence Amice ebf6521aa nie działa termoobieg i szybkie nagrzewanie. Pozostałe funkcje sprawne. Co może być przyczyną?

Maciej

Dzień dobry. Przełącznik wymieniony, wymieniona górna grzałka która była częściowo uszkodzona(częściowo bo jest podwójna i jedna z nich była uszkodzona) i wymieniony silnik wentylatora na nowy. Zasilanie do silnika dochodzi a mimo to nie pracuje. Dodam jeszcze że termostat jest sprawny a na wszystkich przewodach jest przejście. Co mi jeszcze zostało do sprawdzenia lub wymiany. Pozdrawiam.

Maciej

Dzień dobry. Przełącznik wymieniony wraz z górną grzałką, która była częściowo uszkodzona i silnikiem wentylatora. Do silnika zasilanie dochodzi na przewodach jest przejście termostat działa a mimo to wentylator ani drgnie. Czy może zabezpieczenie termiczne powoduje brak pracy?

Maciej

Dzień dobry. Przełącznik wymieniony na nowy. Oprócz tego założony nowy silnik i grzałka gdyż stara była częściowo uszkodzona. Napięcie do silnika dochodzi a na wszystkich przewodach jest przejście lecz mimo to wentylator nie działa. Dodam jeszcze że termostat wygląda jakby działał prawidłowo.

Grzegorz

Dzień dobry, Probleme z piekarnikiem Siemens HB56AS560/01. Wyświetlacz piekarnika zaczął wyświetlać fragmenty cyfr/znaków. Nie mozna ustawic zegara. Kilka godzin wczesniej pracował bez zarzutu. Mimo odłaczenia zasilania na 2 minuty (bezpiecznik) od sieci , wyświetlacz po podaniu zasilania pokazuje niepełne komunikaty.

SIEMENS_HB56AS560_01#2.jpg
Krzysztof

Piekarnik Amica 1103 wyrzuca różnicówkę na górnej grzałce. Po odłączeniu grzałki ok. Po przełączeniu na termoobieg Po rozgrzaniu też wyrzuca.

Karolina

Dzień dobry,
Podczas pieczenia piekarnik się wyłączył i przestał działać, próbowałam wyłączać z gniazdka, ale nic to nie dało. Piekarnik Amica retro- ma pół roku. Co może być przyczyną?

Tomasz

Dzień dobry, posiadam piekarnik Amica EB 7541B FINE
SOFT, niestety nie działa w nim wentylator termoobiegu, proszę o pomoc co może być przyczyną? Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

Piotr

Witam serdecznie, piekarnik w ogóle nie grzeje. Lampka w środku piekarnika oraz kontrolki temperatury działają. Termoobieg również nie działa. Zgodnie z filmikiem na termostacie jest przejście, więc chyba sprawny. Jak sprawdzić czujnik temperatury skoro wychodzi z niego tylko 1 przewód, który leci do termostatu?

Krystyna

2 letnia kuchenka gorenie. nie działa piekarnik wyświetla się Loc. czy mam wezwać serwis. czy mogę spróbować sama. wyłączałam zasilanie i nadal jest loc

Paweł

Witam posiadam piekarnik pod zabudowę Amica in522b podczas pieczenia wybil bezpiecznik, po ponownym włączeniu piekarnik nie dziala wgl nie reaguje na podpięcie do prądu, po zdjęciu osłon okazało się że po palone są zwoje na termostatu. Czy może być to przyczyna że piekarnik nie reaguje na prąd.

Katarzyna

Co zrobić gdy przestało świeci. Światło w piekarniku i przestał wirnik chodzic

Robert

Witajcie. Mam takiego pacjenta kuchenka Amica z płytą ceramiczną model: 508CE3.413EHTaQ(Xx). Jakieś 3 lata temu padł w niej piekarnik. Przyjechał serwis i wymienił przełącznik funkcji. Niestety znowu piekarnik nie działa. Na zegarze nie wyświetla się godzina, w żadnym położeniu przełącznika funkcji nie zaświeca się światło w piekarniku. Wymieniłem przełącznik funkcji ale to nie pomogło. Wymieniłem też moduł zegara. I tutaj rezultat mizerny. Zatem pytanie co jeszcze można sprawdzić, wymienić? Czy lepiej już wezwać serwis?

Robert

Płyta ceramiczna ma osobne zasilanie? Wydawało mi się, że za szafą widziałem tylko jeden gruby kabel zasilający. Płyta grzeje bez problemu tylko piekarnik nie działa.

Michał

Dzień dobry. Piekarnik BEKO OIM 24500W krótko po rozpoczęciu pracy nagle się wyłączył, nie działa wyświetlacz i przyciski. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc.

Ania

Witam serdecznie. Mam kuchenke elektryczna Amica(gora indukcijna, dol elektryczny). Po wyłączniu prądu nie dziala piekarnik, nie zapala się lampka od przełącznika temperatury i nie grzeje piekarnik. Przełącznik funkcji dzila ( pali się lampka), gora kuchenki również dziala. Jaka może być przyczyna ? Pozdrawiam serdecznie. Ania.

Tomek

Witam. Mam piekarnik parowy Bosch z serii 8 i jak na moje oko to podczas gotowania na parze zbiera się za dużo wody na dnie komory. Dosłownie leci ciurkiem. Czy to normalne?

Klaudia

Posiadam kuchnie gazową Beko na gwarancji.Piekarnik nie osiąga wyznaczonej temperatury,zaniżano:na pokrętle ustawiam 150 stopni termostat się rozłącza a w piekarniku jest 90 stopni(mierze termometrem do 300 stopni)wewnątrz piekarnika .Termostat dobry wiec powiedzieli ze piekarnik jest dobry a problem został gdy zgłaszam ponownieserwis się wścieka ze Beko ich ciśnie a kuchnia jest dobra i ze dadzą ja do expertyzy i obciąża mnie kosztem 2000zł .Zmieżyłam tym samym termometrem dwa inne piekarniki i temperatura z ustawienia pokrywa się z temperatura na termometrze ,czyli mój piekarnik jes uszkodzony jak mam dalej walczyć z serwisem ?I jaka jest przyczyna awarii?

Darek

 Witam, jestem posiadaczem piekarnika samsung BQ1DD6G144  i zwracam się z pytaniem co jest powodem że niektóre elementy wyświetlacza zegara nie palę się i są przygaszone

Piotr

Podczas uruchamiania piekarnika Mastercook Future dopóki trzymam wciśnięte pokrętło zaworu palnik pali, po puszczeniu pokrętła palnik gaśnie bez względu na czas przetrzymywania pokrętła zaworu w stanie dociskania. Od czego powinienem zacząć…? :/ Gdzie szukać usterki?
Już dziękuję. Bardzo dziękuję!

Szymon

Witam
Posiadam piekarnik w zabudowie Whirpool AKZ6230NB. Pewnego poranka samoczynnie się wyłączył i włączył (na moich oczach – zresetowany zegar). Od tego czasu nie dopieka jak należy (twarde mięso, niedopieczony placek z lewej strony. Od czego zacząć poszukiwanie usterki?

Szymon

Czyli konieczność wymiany termostatu czy samego czujnika temperatury? Mogę prosić o konkretny indeks części koniecznej do zamówienia, jeżeli posiadam piekarnik o symbolu: 858562301721.

Piotr

Dzień dobry posiadam piekarnik pod zabudowę beko bim 32300 mms, który przestał działać. Mianowicie podczas pieczenia lekko się nagrzał ale przestał grzać, żona twierdzi że nie załączył się żaden program. Wyświetlacz działa. Pokrętło od temperatury gdy się przekręca słychać lekkie cyknięcie jak by się załączało ale nie natomiast pokrętło od funkcji nie ustawia żadnego programu. Przez co nie włącza się grzanie i nic innego. Sprawdziłem przełącznik funkcji i żaden styk nie jest upalony ani uszkodzony i nie wiem co może być przyczyną awarii. Zastanawiam się jeszcze jak mógł bym wykluczyć pozostałe podzespoły ale nie wiem czy mogę prosić o jakieś… Czytaj więcej »

Adrian

Witam, z piekarnika poszedł śmierdzący dym nie działa żarówka w środku, żadna funkcja jak i również dioda na przednim panelu od termostatu . Przyczyną???

BArtek

Dzień dobry,
posiadam piekarnik BEKO OIM 22300X, który przestał działać. Nie świeciła się lampka i nie chciał się załączyć (raz na jakiś czas przy próbie włączenia piekarnika udawało się go załączyć). Po zdjęciu przedniej obudowy widoczne były przepalone styki na przełączniku funkcyjnym. Wymieniłem przełącznik funkcyjny i problem nadal występuje. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Adam

Witam,
chciałbym zapytać o podłącze termostatu w piekarniku Samsung czy ma znaczenie do którego styku który kabel jest przyłączony? Na jeden styk są do przyłączenia dwa przewody a na drugi jeden który jest bajpasem pomiędzy stykami.
Pozdrawiam Adam

Krzysztof

Witam.Posiadam piekarnik nardi frx 460 br.Nie mogę uruchomić piekarnika,nie pali się lampka w piekarniku,nie działają 2 pokrętła od temperatury i drugie (od ustawiania np.funkcji termoobiegu)co to może być za przyczyna?

Aleksandra

przełącznik funkcji lub moduł sterowania

Krzysztof

Witam.Bardzo dziękuję za odpowiedź.Na przeĺączniku funkcji mam jeden styk przypalony.To może być przyczyna?A moduł sterowania gdzie się znajduje?Nardi frx460 br.Pozdrawiam.

Aleksandra

możliwe, że wina tego przepalonego styku. niestety nie mamy do tego modelu dokumentacji technicznej więc nie podpowiem nic o module.

Bartek

Witam,
Piekarnik Samsung nq50h5537kb podczas pracy nagle się wyłączył i nie reaguje, nie zapala się lampka, nie działa nic.Rozebrałem lecz nie widać śladów przepalenia.
Jaka może być przyczyna ?

Aleksandra

pewnie moduł sterowania padł

Rysiek

Witam mam problem z Electrolux E0B33100X żona zostawiła obiad po upieczeniu i po jakiś czasie chciałem sobie odgrzać i załączyłem piekarnik wraz z lampką i tylko mogła lampka i wysadziło korek i tak cały czas jest ona podłączona pod siłę,natomiast zobaczyłem że dużo pary na ściankach jak i na szybie się zgromadziło jest możliwość że gdzieś poprostu zwarcie się robi? I muszę poczekać aż odparuje i spróbować ponownie

Marzena

Witam. Moj piekarnik do zabudowy amica pokazuje złą temperature to znaczy ciasta piecze na temperaturze max 70° na wyższej pali wszystko. Co moze byc przyczyną?

Aleksandra

uszkodzony termostat

Aneta

Witam, mam problem z piekarnikiem marki Amica. Przy włączeniu piekarnika od razu wybija bezpieczniki. Po odłączeniu silnika nawiewu niektóre funkcje zaczęły działać . Nie działa natomiast górna grzałka, możliwe jest żeby była przepalona jeżeli piekarnik nie był jeszcze używany? Czy spięcie może być zarówno w silniku jak i grzalce?

Tomasz

Kuchnia gazowo-elektryczna beko, nie działa piekarnik, nie zapala się lampka wewnątrz, zegar pracuje ok. Pomóżcie

Anna

Przy wymianie żarówki nastąpiło zwarcie piekarnika elektrycznego amica z panelem dotykowym .Wysadzilo korki po ponownym załączeniu piekarnik nie działa świecą pokrętła i jest godzina tylko co mogło się stać?

Agnieszka

Witam, mamy piekranik elektryczny firmy Amica. Od jakiegoś czasu wszystko nam pali. Właściwie to tylko pizza wychodzi ok;) doszliśmy do wniosku że to może termostat. Bo nie ma ograniczenia temperatury. Tylko jak rozkręcić piekarnik pod zabudowę…????? znalazłam Wasz film ale dla kuchenki gazowo elektrycznej wolnostojącej..

Aleksandra

przykro mi, akurat takiego filmiku nie mamy. a jaki to dokładnie model?

Agnieszka

muszę to sprawdzić dokładnie i na pewno dam znać 🙂

Michał

Witam posiadam elektryczny piekarnik do zabudowy bosch z płytą grzewcza model HT5E60F0 i niestety coś spowodowało na płycie głównej małe zwarcie wymienione zostały na płycie uszkodzone elementy ale niestety piekarnik nie działa, nie świeci zegarek po prostu nic tylko płyta grzewcza działa co mogę posprawdzać jeszcze

Michał

Witam co mam zrobić jeśli w piekarniku mam problem z zegarem. Przekrecajac pokrętłem czasu nie pozostaje on na zadanym czasie a zaraz po puszczeniu pokrętła wraca do pozycji „0”, wygląda to tak jakby jakaś sprężyna była słaba.

Aleksandra

Możliwe, że pokrętło jest uszkodzone i wystarczy je wymienić. Ciężko sprawdzić jak to wygląda bez podanego modelu urządzenia.

Krzysztof

Witam, jestem posiadaczem Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 51GE3.33ZPTANRA(XXL) ECO. nie wiem co się stało, Całkowicie przestał działać piekarnik. Nie działa również oświetlenie. Przekręcając pokrętło czy włącznik ustawienia temperatury, słychać pyknięcie cyknięcie , lecz nic więcej się nie dzieje. Czy wie może ktoś, co może być tego przyczyną ?
Z góry Dziękuje.

All

Mam podobny problem z modelem 510GE2.43ZpTaPF(W). Pokrętło funkcji nie reaguje na ustawienia tzn. nie załącza się grzanie ani wentylator, światło w piekarniku również nie świeci. Reagują jedynie lampki kontrolne. Przesyłam film: http://youtu.be/wallM7ga4c8 (warkot w tle w pewnym momencie to kompresor lodówki) bardzo proszę o pomoc. Tego samego dnia dosłownie kilka godzin wcześniej jeszcze piekliśmy ciasto i wszystko było ok.
Pozdrawiam.

Aleksandra

mógł przełącznik funkcji paść

All

Problem rozwiązany. Programator – Przełącznik funkcji piekarnika był uszkodzony. Zamówiłem na north.pl w momencie pisania komentarza 🙂 (trochę ryzyk fizyk) ale trafiłem i samodzielnie wymieniłem. Później otrzymałem odpowiedź na posta że dobrze podejrzewałem przełącznik 🙂 w opisie filmu podałem kilka wskazówek. Polecam zamawiać na north.pl a nie na Allegro bo tutaj w wyszukiwarce części znalazłem dokładnie mój model kuchenki dodatkowo jeśli bym nie trafił to jest sporo czasu żeby odesłać część.

Łukasz

Witam, mam problem z piekarnikiem Zanussi ZOU261X zintegrowanym z płytą grzewczą ZK630LX. Płyta działa bez zastrzeżeń choć jest sterowana pokrętłami znajdującymi się na piekarniku. Pozostawiając pokrętło od funkcji pieczenia na pozycji „0”, kręcąc pokrętłem od temperatury słychać w okolicach 40 st. cyknięcie termostatu. Ustawiając temperaturę np. na 100% a dopiero później pokrętło funkcji na cokolwiek różnego od „0” – zaświeca się lampka informująca o włączeniu się piekarnika i na ułamek sekundy zaświeca się lampka informująca o nieosiągnięciu zadanej temperatury po czym gaśnie. Piekarnik nie grzeje, nie załącza się wentylator ani nie zapala się żarówka w piekarniku. Natomiast gdy ustawię jakąkolwiek… Czytaj więcej »

Aleksandra

Zalecamy w pierwszej kolejności sprawdzić przełącznik funkcji.

Marzena

Czy termostat mozna wymienic samemu?

Aleksandra
Marzena

Witam. Po wymianie termostatu piekarnik dziala a sama wymiana 5min. Dziekuje za pomoc

Norbert

Czy uszkodzony przełącznik funkcji piekarnika może powodować wybicie bezpiecznika różnicowego? Przełączenie nawet jedynie na oświetlenie piekarnika powoduje wybicie bezpiecznika. Pozostałe funkcje kuchenki nie powodują wybijania bezpieczników oraz działają prawidłowo. Dodam iż jest to kuchenka elektryczna.

Aleksandra

Jak najbardziej, może to być wina przełącznika funkcji. Proszę go wymontować i zobaczyć, czy nie widać przepaleń i czy wszystkie konektory znajdują się we właściwych miejscach.

Tomasz

Witam, wymieniałem dzisiaj przełącznik funkcji piekarnika na nowy w starej kuchence gazowej indesit (taka jeszcze bez zegara) ponieważ nie działało nic (w sensie pokrętło od termobiegu światła itp). Podpialem wszystko wg schematu jak było oryginalnie. Te funkcje zaczęły działać ale niestety piekarnik nie grzeje. Nie świeci w ogóle lampka. Co może być tego przyczyną? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Tomek

Tomasz

Problemem był przepalony jeden z dwóch kabli, które doprowadzają prąd do pokrętła temperatury. Problem rozwiązany. W każdym razie dziękuje za szybką odpowiedź :). Pozdrawiam jeszcze raz.

97
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x