Nie działa blender ręczny

katarzyna | 1 lutego 2018

Blender ręczny to bardzo pożyteczny sprzęt. Dzięki niemu można szybko sporządzić dip czy rozdrobnić warzywa i owoce na pyszny koktajl. Czasem jednak może się zdarzyć, że urządzenie nie będzie działać mimo podłączenia do prądu. Jakie mogą być powody tego, że nie działa blender ręczny? Sprawdzamy.

Uszkodzony silnik blendera

Jeżeli nie działa blender ręczny to winny może być jego silnik. Najprawdopodobniej został on spalony. Najczęściej dochodzi do tego z powodu niewłaściwego użytkowania lub nieprawidłowego czyszczenia. Jeśli nie chcemy kupować nowego sprzętu, rozwiązanie jest tylko jedno. Trzeba wymienić silnik na nowy. Pamiętajmy, aby nie przeciążać pracy urządzenia. Blender powinien działać pulsacyjnie, nie jest on przeznaczony do pracy ciągłej.

Uszkodzony przycisk blendera

Zawsze warto szukać odpowiedzi w najprostszych częściach. Możliwe, że blender ręczny nie działa przez przycisk uruchamiający go. Warto zatem samodzielnie sprawdzić, czy nie jest obluzowany lub zerwany. Mocno eksploatowane urządzenie zużywa się, tak samo jak każda jego część. Uszkodzenie przycisku może powodować, że nie dochodzi on do styków odpowiadających za uruchomienie blendera.

Naderwany kabel zasilający

Czasami zdarza się tak, że kabel od urządzeń AGD zostanie przytrzaśnięty przez inne elementy wyposażenia kuchennego lub mocno poskręcany. Z czasem rozwarstwia się i przyczynia do rozerwania. Warto zwrócić uwagę, w jakim stanie jest przewód zasilający i czy nie jest przypadkiem powodem, dla którego nie działa blender ręczny.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 8

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
max

wyrzucic i kupić nowy