Zmywarka Bosch SPV 50E00 EU - recenzja sprzętu

Zmywarka Bosch SPV 50E00 EU – recenzja sprzętu
Patrycja
2018-10-11

Urządzając kuchnię często stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniego sprzętu. Nie inaczej jest w przypadku zakupu zmywarki. Z jednej strony chcielibyśmy dobrej jakości sprzęt, który będzie służył nam przez długi czas, bez konieczności ciągłej wymiany różnych części. Ale z drugiej strony nikt nie chce przepłacać. Czy warto zatem inwestować w droższe urządzenie? Czy zmywarka z „wyższej półki” cenowej jest również dobra jakościowo? Bierzemy dziś pod lupę sprzęt Bosch SPV 50E00 EU. Marka ta od lat uchodzi za lidera wśród producentów sprzętu AGD, przy czym i ceny urządzeń są odpowiednio wyższe, niż u innych firm. Czy warto?

Specyfikacja techniczna

Zmywarka do zabudowy Bosch SPV 50E00 EU jest klasycznych wymiarów (45x60cm) i pomieści 9 kompletów naczyń. Jest oszczędna, ponieważ zużycie energii elektrycznej w jednym cyklu zmywania wynosi 0,78kWh. Dodatkowo posiada klasę energetyczną A+. Skoro mowa o oszczędności, to z wodą jest podobnie. Zużywa jej zdecydowanie mniej, niż ludzkie ręce podczas mycia w zlewie. Jest przy tym cicha – 48dB gwarantuje dyskretną pracę urządzenia. Posiada różnorodne programy mycia, które można dostosować do rodzaju i wielkości załadunku, a są to na przykład: mycie wstępne, automatyczny 45-65 °C, skrócony czy garnki w 70 °C. Wybierasz wśród czterech temperatur, tę najlepszą dla danego cyklu mycia.

Dodatkowe funkcje

Jedną z ciekawszych dodatkowych funkcji jest VarioSpeed, czyli o połowę krótszy czas płukania przy zachowaniu najwyższych standardów mycia. Bardzo praktyczna funkcja dla osób zabieganych, które szybko chcą uzyskać czyste naczynia.
Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest Higiena Plus, czyli funkcja bardzo pomocna młodym rodzicom. Zwiększa ona czas suszenia i podwyższa temperaturę tak, aby myte w zmywarce butelki i akcesoria dla dzieci w 100% zostały oczyszczone z wszelkich bakterii.

Recenzje użytkowników

Obserwując opinie posiadaczy Bosch SPV 50E00 EU nie da się ukryć, że przeważają te pozytywne. 95% użytkowników poleca ten model zmywarki. Piszą o niej tak: „Zmywarkę użytkujemy od kilku miesięcy. Wcześniej mieliśmy inną, innego producenta, która w porównaniu z tą obecną wypada delikatnie mówiąc blado. Naszej nowej Boscha nie zamienilibyśmy na żadną inną.” Inny użytkownik dodaje: „Mała, pakowna zmywarka. Przy czteroosobowej rodzinie zmywa raz dziennie. Cicha (sygnał kończący program mógłby być troszkę głośniejszy). Zmywa dokładnie. Mamy ją tylko dwa tygodnie, ale na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.” Ewentualne zarzuty dotyczą na przykład instrukcji: „Zmywarka super, bardzo cicho zmywa. Jedynie instrukcja montażu kiepska.”

Zmywarka Bosch SPV 50E00 EU – recenzja sprzętu
5 (100%) 2 votes
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x