Zmywarka Bosch SMI68TS06E Zeolith – recenzja

aleksandra | 17 września 2019

Zmywarki Bosch, które należą do linii produktowej Serie 6, charakteryzują się energooszczędnością, przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami oraz dbałością o inteligentne, praktycznie funkcje. Są droższe, ale i odpowiednio bardziej nowoczesne, gwarantując domownikom najwyższą jakość wykonania oraz komfort użytkowania. Jednym z takich modeli jest Bosch SMI68TS06E – zmywarka do zabudowy, wyróżniająca się eleganckim wyglądem oraz interesującą funkcją Home Connect. Sprawdźmy, co potrafi!

Co wyróżnia zmywarkę Bosch SMI68TS06E?

Z pewnością tytułowa technologia Zeolith, która odpowiada za równomierne i efektywne suszenie naczyń. Perfect Dry, bo tak nazywa się cały system, wchłania wilgoć, a następnie zamienia ją w delikatny, choć nadal niezwykle skuteczny strumień powietrza. Dzięki temu sztućce, zastawa oraz inne kuchenne akcesoria, po wyjęciu z urządzenia są zawsze perfekcyjnie suche i niezniszczone.

Dodatkowo zmywarka jest wyposażona w funkcję VarioSpeed Plus, która ma za zadanie umyć naczynia w jak najkrótszym czasie, skracając cykl nawet o 66%. Można ją stosować do każdego programu, oszczędzając cenne minuty, a jednocześnie nie tracąc na jakości czyszczenia. Firma Bosch zadbała również o komfortowy odpoczynek użytkowników, montując w modelu Bosch SMI68TS06E nowoczesny silnik EcoSilence Drive. Część ta nie posiada szczotek oraz ma fabrycznie wyciszone odgłosy tarcia, dzięki czemu urządzenie podczas pracy emituje tylko ciche dźwięki.

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, linię Serie 6 wyróżnia duża dbałość o ekologię. Z tego względu w recenzowanej zmywarce zastosowano dopracowany system rozprowadzania wody, połączony z najwyższej jakości filtrami, szybkim nagrzewaniem i pompą, która gwarantuje profesjonalne efekty mycia. Technologia ActiveWater zapewnia więc maksymalną wydajność przy niskim zużyciu wody oraz energii elektrycznej.

Zmywarka Bosch SMI68TS06E Zeolith - recenzja
źródło: bosch-home.pl

Specyfikacja techniczna

Teraz czas na przedstawienie specyfikacji technicznej urządzenia. Zmywarkę Bosch SMI68TS06E wyróżnia wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który informuje o statusie aktualnie uruchomionego programu. Sprzęt ma też prosty i minimalistyczny, ale wciąż rzucający się w oczy design, będący w stanie dopasować się do każdej kuchni. Pozostałe informacje:

  • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 81,5 x 59,8 x 57,3 cm,
  • Poziom hałasu: 42 dB,
  • Klasa energetyczna: A+++,
  • Typ: do zabudowy,
  • Załadunek: 14 kompletów naczyń,
  • Zużycie energii: 237 kWh rocznie,
  • Zużycie wody: 2660 litrów rocznie,
  • System koszy VarioFlex Pro,
  • Osiem programów, między innymi: przyspieszony 60°C, skrócony 45°C, garnki 70°C.

Warto jeszcze wspomnieć, że urządzenie posiada możliwość programowania czasu startu do 24 godzin, składane półki, asystent dozowania, stojak do mycia kieliszków do wina oraz AquaStop.

Zmywarka Bosch SMI68TS06E Zeolith - recenzja

Czy warto?

Trzeba przyznać, że recenzowana zmywarka jest urządzeniem, które oferuje mnóstwo interesujących funkcji. Na uwagę zasługuje system Home Connect, pozwalający połączyć się ze sprzętem za pomocą telefonu. Daje to szansę na monitorowanie cyklu mycia nawet poza domem. W dodatku aplikacja pomaga w dopasowaniu konkretnego programu do ilości naczyń i poziomu ich zabrudzenia.

Serie 6 to kategoria produktów, która jest skierowana do klientów wymagających, ale również decydujących się na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Gwarancja swobodnej personalizacji różnorakich funkcji, regulacji koszy czy łączności z telefonem, przekłada się więc na cenę – urządzenie kosztuje około 3500 zł. Jednakże kwota ta odpowiada jakości wykonania oraz oferowanym funkcjom.

Zmywarka Bosch SMI68TS06E Zeolith - recenzja

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły