Zelmer jednak zostaje na rynku sprzętów AGD!

patrycja | 14 stycznia 2020

Marka Zelmer jest dostępna na rynku od lat. W Polsce jeszcze w czasach PRL-u sprzęty tego producenta cieszyły się ogromną popularnością. Odkurzacze i roboty kuchenne pod nazwą Predom, wielu z nas ma do dziś. Cokolwiek by nie mówić, urządzenia te odznaczały się bardzo dobrym wykonaniem i niezwykle długim okresem przydatności. W naszych tekstach 40-letnie sokowirówki wciąż przygotowują świeże soki.

Garść historii

Czasy powstania fabryki Zelmer sięgają jeszcze okresu przedwojennego, a siedziba mieściła się w Rzeszowie. W swoim okresie istnienia, marka ta przechodziła przez wielokrotne zmiany nazwy, zarządu, komercjalizację oraz prywatyzację. Warto zaznaczyć, ze Zelmer od początku funkcjonował jako przedsiębiorstwo państwowe, by w 2001 roku stać się spółką akcyjną.

Jednak kilka lat później firmę dotknął kryzys finansowy, który spowodował chwilowe zawieszenie działalności. Następstwem tej sytuacji było połączenie dwóch spółek Zelmer PRO i Zelmer Market.

Ponadczasowe sprzęty

Bosch czy Zelmer?

Ważnym punktem w historii marki Zelmer jest fakt, że firma ta ostatecznie w 2013 roku została włączona do koncernu Boscha i Siemensa. Od tej pory małe AGD produkowane było, owszem w tych samych fabrykach. Jednak pod zmienionym szyldem. Była to dość ważna zmiana strategii firmy, ponieważ podjęto decyzję o całkowitym zakończeniu produkcji urządzeń pod zelmerowską nazwą. Nowy właściciel ogłosił w 2019 roku, że produkty dostępne pod dotychczasową nazwą pozostaną na sklepowych półkach do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów.

Zmiana w nazwie widoczna na tabliczce znamionowej

Nagły zwrot akcji

Jak się okazuje, Zelmer jednak zostaje na rynku! Dlaczego? Ponieważ zainteresował się nim hiszpański producent małego sprzętu AGD, który wykupił udziały firmy i podjął decyzję o kontynuacji  produkcji urządzeń pod dotychczasową nazwą.

Dystrybucja produktów Zelmer będzie kontynuowana przez lokalną i doświadczoną firmę Eurogama Sp. z o.o., która działa na rynku AGD od 15 lat.” – powiedział Prezes hiszpańskiej firmy.

To dobra informacja dla wszystkich miłośników Zelmera. A tych jak wiemy, nie brakuje. Dodatkowo firma planuje w przyszłości rozszerzenie kategorii produktów. Zapytany o plany spółki, odpowiada następująco:

„Możliwość dystrybucji marki Zelmer jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem, a zarazem wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem. Wraz z naszym hiszpańskim partnerem największy nacisk chcemy położyć na kontynuowanie jej tradycji i filozofii, wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów oraz długofalowy rozwój.”

W tym samym wywiadzie Prezes Andrzej Woźniak zaznaczył, że produkcja sprzętów AGD będzie odbywała za równo w Polsce jak i w Hiszpanii.

Zelmer jednak zostaje na rynku sprzętów AGD!

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Dobra informacja!

Najciekawsze artykuły