Żelazko z generatorem pary do 500 zł

katarzyna | 24 stycznia 2019

Regularne, a co gorsza częste prasowanie o ile na początku wydaje się nieuciążliwe, z biegiem czasu zamienia się w koszmar. Twarde tkaniny nie chcą się rozprasować, żelazko nie radzi sobie z kantami, a sama czynność trwa kilka godzin. To zmora porządków domowych, których nie sposób ominąć. Każdy z nas chcę wyglądać dobrze, mieć czystą i wyprasowaną koszulę, dobrze przylegające spodnie. Jednak czy istnieje sposób na ułatwienie sobie mozolnego prasowania?

Istnieje i w rzeczywistości jest na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Uwaga, uwaga. Rozwiązanie Twoich problemów to: żelazko na parę wodną. Ale jak to? Żelazko na parę? Przecież każdy model oferuje taki system. Jak się okazuje nie każde. Zapewne myślą Państwo o zwykłym żelazku z funkcją pary wodnej, które w odróżnieniu od wydajnego, solidnego i efektywnie pracującego żelazka z generatorem pary wodnej różni się o 180 stopni. A dlaczego?

Żelazko z generatorem pary wodnej to rewolucyjne rozwiązanie problemów długiego i nieskutecznego prasowania. Urządzenia wykorzystują zewnętrzny generator/bojler, który wytwarza parę wodną, a następnie za pośrednictwem przewodów, przesyła gorącą parę znajdującą ostatecznie ujście w otworach żelazka. Ta pod ogromnym, gdyż sięgającym prawie 3,5 bar ciśnieniem (większym niż w oponach samochodowych) wyciskana jest na materiał prasowany, czyniąc go miękkim i podatnym na prasowanie.
Zauważyli, więc Państwo przewagę żelazka z generatorem pary nad zwykłym modelem? Decydując się na zakup nowego, należy trzymać się reguły, iż generator pary sprawdzi się idealnie tam, gdzie prasowanie odbywa się częściej niż 3 razy w tygodniu.

Jakie zalety posiada żelazko z generatorem pary?

• skrócenie czasu pracy (prasowania sterty ubrań)
• ułatwienie rozluźniania materiału (ciasne po praniu włókna są rozbijane przez strumień gorącej pary)
• Radzenie sobie z najtwardszymi tkaninami (typu prześcieradło, pościel)
• Komfortowa obsługa.

Jak wybrać żelazko?

Przecież modeli na rynku jest wiele? W odpowiedzi na to pytanie należy uwzględnić, czynniki, które decydują o jakości sprzętu. Zaliczyć do nich można:

Ciśnienie pary wodnej

Bardzo efektywne prasowanie zauważyć można przy ciśnieniu powyżej 3 bar, dlatego zaleca się zakup takiego modelu.

Wydajność/moc

Generatory pary powinny być wydajne, przez co rozumieć można moc na poziomie powyżej 1000 watów.

Wielkość zbiornika na wodę

Komfortowe urządzenie to takie, które niezawodnie służy od początku do końca prasowania, zatem pojemność zbiornika musi być większa niż 1 litr.

Wydajność generatora pary

Generatory pary powinny wytwarzać ok. 30 – 150 g pary wodnej/min. Dlatego im większa wydajność, tym lepiej dla Ciebie. Dokładniej doprasowane ubrania.

Dodatkowe udogodnienia:

Blokada kapania

Jeżeli doświadczyliście mokrych plam na podłodze, wynikających z kapania wody z żelazka. Warto wybrać model z blokadą, która odcina dopływ wody.

Stacja na żelazko

Powinna być wykonana z materiału odpornego na uszkodzenia, co wydłuża żywotność zestawu. Dlatego poleca się wybór modelu z materiału: stalowego, stalowo-ceramicznego, stalowo-teflonowego, szklanego.

Długość przewodu elektrycznego

Im dłuższy, tym wygodniej będzie Ci pracować. Warto kupić model, którego kabel ma minimum 2 m długości.

Żelazko z generatorem pary do 500 zł, które polecamy

• Tefal Liberty SV7030
• Philips SpeedCare
• Philips FastCare Compact GC6730/30
• Philips PerfectCare Viva

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o