Żelazko Bosch TDA 503011P – recenzja sprzętu

aleksandra | 19 czerwca 2019

Żelazko z założenia powinno być funkcjonalne oraz komfortowe w użytkowaniu. Wygląd czy kolor to zazwyczaj drugorzędna sprawa. Jednakże w przypadku produktu, zaproponowanego przez firmę Bosch, design i sprawne działanie idą ze sobą w parze, w dodatku wcale nie kosztem ceny. Przyjrzyjmy się więc temu wyjątkowemu modelowi żelazka – Bosch TDA 503011P. Jakie funkcje w sobie skrywa i czym się wyróżnia?

Wygląd żelazka

Tym razem zaczniemy od tego, co w recenzowanym urządzeniu od razu zwraca uwagę, czyli jego wygląd. Czerwony kolor z czarnymi wykończeniami stanowi dość niecodziennie połączenie. W oczy rzuca się również opływowa konstrukcja z przyciskami, umieszczonymi na uchwycie, a także błyszcząca stopa. Nowoczesny design w interesujących odcieniach na pewno spodoba się miłośnikom niekonwencjonalnych rozwiązań.

Elegancja i wygoda w połączeniu z awangardowym wyglądem to ostatnio modny zabieg w przypadku lodówek czy pralek, ale jak widać, sprawdza się również w obszarze żelazek. Idealne do minimalistycznych wnętrz.

Żelazko Bosch 3000W TDA 503011P – recenzja sprzętu
źródło: bosch-home.pl

Bosch 3000W TDA 503011P – technologie

Od żelazka trudno oczekiwać czegoś więcej, niż tego, do czego na przestrzeni lat przyzwyczaili użytkowników najpopularniejsi producenci. Faktem jest, że firmy nadal starają się implementować w swoich produktach nowe rozwiązania, nawet jeśli z pozoru wydaje się, że nie da się wymyślić już niczego więcej. Oto technologie, które zostały zaimplementowane w żelazku Bosch TDA 503011P:

  • Stopa z trójstrefową konstrukcją CeraniumGlissée, która pozwala na szybkie i bezproblemowe przesuwanie żelazkiem po tkaninach,
  • Zabezpieczenie Secure, czyli automatyczny wyłącznik, mający za zadanie odciąć zasilnie po 30 sekundach w przypadku pozostawienia urządzenia w pozycji poziomej oraz po 8 minutach w pozycji pionowej,
  • System 3AntiCalc, który zapobiega powstawaniu kamienia we wnętrzu żelazka na trzech płaszczyznach: SelfClean, Calc’nClean i AntiCalc,
  • DripStop – specjalny element kontrolny we wnętrzu żelazka, mający za zadanie sterować obiegiem wody w stopie, by nie wypływały z niej żadne krople.

Jak więc widać, technologii w żelazku Bosch jest całkiem sporo. Warto więc zwrócić uwagę na jego cenę. Urządzenie kosztuje bowiem zaledwie 200 zł, co na oferowane przez producenta rozwiązania, również te w kwestii designu, nie stanowi wcale wysokiej kwoty.

Żelazko Bosch 3000W TDA 503011P – recenzja sprzętu
źródło: bosch-home.pl

Informacje techniczne

Na koniec warto porozmawiać również o specyfikacji technicznej żelazka Bosch TDA 503011P. Oprócz swojego interesującego wyglądu oraz mnogości technologicznych rozwiązań, posiada:

  • Dużą moc, bo aż 3000 W,
  • Wyrzut pary o wartości 200 g/min i uderzenia pary 45 g/min,
  • 1,8 kg wagi,
  • Wymiary 15,1 x 12,2 x 30,3 cm,
  • Napięcie 220-240 V.

Urządzenie poradzi więc sobie z nawet najbardziej uporczywymi zagnieceniami, bez strachu o to, że ubranie zamoczy się z powodu uciekających kropli. Wygodny uchwyt i dobrze skrojona stopa gwarantują komfortową pracę nawet przy dużej ilości ubrań do wyprasowania.

Czy warto zakupić recenzowane w artykule żelazko? Ze względu na jego funkcje i specyfikację – na pewno tak. Jeśli chodzi o wygląd, to już kwestia indywidualna. Warto jednak mieć je na uwadze, ponieważ prezentuje naprawdę interesujący stosunek jakości do ceny.

Żelazko Bosch 3000W TDA 503011P – recenzja sprzętu
źródło: bosch-home.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o