Żelazko Beko SPA7131P – recenzja sprzętu

aleksandra | 9 października 2019

Choć w ostatnich latach generatory pary stają się coraz popularniejsze i stopniowo zajmują miejsce tradycyjnych żelazek, to nie wszyscy lubią z nich korzystać. Są osoby, które preferują znane od lat rozwiązania, które nie zajmują dużo miejsca oraz są bardziej intuicyjne w użyciu. Z tego też powodu firmy nie rezygnują z wypuszczania na rynek zaawansowanych technologicznie żelazek parowych, takich jak np. Beko SPA7131P. Co kryje w sobie ten model? Jakimi funkcjami się wyróżnia? Sprawdźmy!

Para pod kontrolą

Teoretycznie na sklepowych półkach od lat znajduje się mnóstwo najróżniejszych żelazek parowych, ale trzeba przyznać, że rzadko kiedy skupiają się faktycznie na funkcjach parowych. Zwykle są one jedynie dodatkiem, a główną rolę w prasowaniu zajmuje temperatura. Inaczej jest w przypadku tego modelu. Beko SPA7131P posiada szereg funkcji, związanych z parą. Są to:

 • Technologia SteamXtra Pro, polegająca na zastosowaniu kanalików parowych, które są nachylone względem stopy. Dzięki temu para krzyżuje się we wnętrzu tkaniny, zwiększając efektywność żelazka. Eliminuje również możliwość zniszczenia włókien,
 • Wbudowana mikro-pompa pary, która pod ciśnieniem przekazuje wodę ze zbiornika do stopy. Dzięki temu można w szybki i łatwy sposób wyprasować ubrania bez używania wysokiej temperatury, która niszczy włókna. W urządzeniu zamontowano grzałkę o wysokiej mocy, wobec czego jest ona w stanie wyprodukować duże ilości pary jednocześnie, gwarantując odpowiednie efekty,
 • Żelazko wytwarza ciągły strumień pary, który wynosi aż 60 g/min. Taka siła poradzi sobie nawet z najbardziej pogniecionymi ubraniami,
 • Dodatkowo można korzystać z uderzeń pary o mocy 240 g/min. Służą one do miejscowego wygładzania tkanin w pionie oraz prasowania silnych zagnieceń.

Na uwagę zasługują również inne technologie, zastosowane w żelazku Beko SPA7131P. Na przykład system ProSmart znacząco ułatwia pracę, dostosowując temperaturę i natężenie pary do prasowanej aktualnie tkaniny. Niweluje to konieczność zerkania na metki i sprawdzania umieszczonych tam informacji.

Żelazko Beko SPA7131P - recenzja sprzętu
źródło: beko.pl

Żelazko Beko SPA7131P – specyfikacja

Żelazko Beko charakteryzuje się nie tylko mnogością nowoczesnych rozwiązań, ale również wygodną budową i ciekawym designem. Posiada obrotowy przewód z kulkowym przegubem, dzięki czemu nie plącze się w trakcie pracy. Co więcej, długość kabla wynosi aż 2,5 m, co z pewnością pozwoli podłączyć żelazko do każdego gniazdka.

Specyfikacja techniczna:

 • Wymiary (szer. x gł. x wys.): 12,5 x 31 x 17 cm,
 • Moc: 3100 W,
 • Zasilanie: 220-240V, 50/60 Hz,
 • Pojemność zbiornika na wodę: 350 ml,
 • Ceramiczna stopa,
 • Wbudowany system antywapienny,
 • Możliwość prasowania bez pary.

Beko SPA7131P wyróżnia się również dbałością o bezpieczeństwo. Po pierwsze, posiada system zabezpieczenia przeciwpożarowego. Urządzenie w poziomie wyłącza się samodzielnie po jednej minucie, a w pionie – po 8 minutach. Natomiast blokada kapania uniemożliwia wyciek wody podczas prasowania, co chroni tkaniny przed pobrudzeniem.

Czy warto zakupić żelazko Beko SPA7131P? Z pewnością tak. Jak na ilość oferowanych funkcji kosztuje niewiele, bo zaledwie ~270 zł. Ze względu na możliwość używania różnych funkcji parowych, stanowi świetny odpowiednik generatorów, które są droższe i o wiele większe.

Żelazko Beko SPA7131P - recenzja sprzętu
źródło: amazon.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o