Zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

Zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

 

Baza porad North.pl - lifestyle 3

 

Wiosna w pełni! Powoli przygotowujemy się do sezonu letniego. Grille, spotkanie za znajomymi, wieczory na tarasie. No właśnie – a co z tymi tarasami i ogródkami? Wiesz, jak pielęgnować je w tym szczególnym czasie i jak je przygotować do lata? Jeśli nie, to zapraszam do lektury. Razem z nami zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

 

Zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

 

Po pierwsze: narzędzia

To bardzo ważne, żeby zadbać o odpowiedni sprzęt. Będzie nam nie raz potrzebny. Poza tym prace w ogrodzie są specyficzne- przecież nie zastąpimy dobrego sekatora nożyczkami podręcznymi. Co zatem się przyda? Grabie do grabienia liści, wspomniany, dobrze naostrzony, sekator oraz szpadel lub mała łopatka do zasadzenia roślin. Jeśli natomiast masz większy swój ogródek, a na nim altankę lub meble ogrodowe, pomyśl o myjce ciśnieniowej. To dobra inwestycja na przyszłość.

Zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

 

Pamiętaj o doborze odpowiednich narzędzi

 

Po drugie: przycinanie

Skoro już mamy dobry sekator, to trzeba go wykorzystać. 😊 Jedną z pierwszych czynności, jakie wykonujemy po zimie, jest przycinanie drzew i krzewów. Warto robić to regularnie, ponieważ taka praktyka stymuluje wzrost nowych pędów roślin. Poza tym sprawia, że drzewa i krzewy rzadziej dopadają wszelkie choroby. Dlatego ważne jest, żeby co sezon usuwać suche gałęzie, z których na pewno nic już nie będzie. Dbaj o swój ogródek, aby był nie tylko piękny, ale i zdrowy!

 

Przycinaj regularnie drzewa i krzewy

 

Po trzecie: sadzenie

Wiosna to idealny czas na sadzonki. Wszelkiej maści: kwiaty, warzywa, owoce… Na co tylko masz ochotę. Pomyśl więc, co chcesz posadzić w tym sezonie. Zaplanuj przestrzeń i zacznij sadzić piękne rośliny!

 

Sadzenie kwiatów to bardzo przyjemna część pielęgnacji ogródka

 

Ogarnij swój ogródek po zimie

 

Dbaj nie tylko o swój ogródek, ale też o altankę!

Zdecydowana większość z nich jest zbudowana z drewna, które jak wiadomo trzeba pielęgnować. O altankę dbamy więc wielowymiarowo. Najpierw z zewnątrz. Jeśli zdecydowaliśmy się na myjkę ciśnieniową, to z pewnością mamy ułatwioną pracę, bo odświeżanie będzie dużo szybsze i łatwiejsze. A jeśli mówimy o altankach działkowych, to konieczne jest dokładne przeprowadzenie porządków wewnątrz pomieszczenia. Wyrzucamy więc stare rzeczy i wszystko to, co już się w tym sezonie nie nadaje do użycia (np. produkty ogrodnicze z przeterminowaną datą ważności). Ważne jest także porządne wywietrzenie całej altanki. Po zimie na pewno nagromadziło się tam wiele nieprzyjemnych zapachów.

 

Zadbaj o swój ogródek na wiosnę!

 

Jeśli tak przygotujesz swój ogródek, to na pewno odwdzięczy się on pięknym wyglądem, a czas spędzony w nim z pewnością należeć będzie do przyjemnych 😉

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o