Wymiana pływaka w zmywarce Electrolux

aleksandra | 21 czerwca 2019

Pływak, choć jest elementem niewielkim, pełni w zmywarce bardzo istotną rolę. Odpowiada za odczytywanie poziomu wody i – siłą rzeczy – załączanie się pompy odpływowej. Bez niego urządzenie nie może funkcjonować prawidłowo, ponieważ otrzymuje błędne odczyty. Jeśli ulegnie uszkodzeniu, musi być wymieniony na nowy. W poniższym artykule zaprezentujemy instruktaż wymiany pływaka na przykładzie zmywarki do zabudowy Electrolux.

Jak się przygotować?

Jako że wymiana pływaka wymaga rozkręcenia zmywarki, a co za tym idzie, odłączenia jej od instalacji wodnej, dobrze będzie przyszykować:

  • Zbiornik na wodę – najlepiej duże wiadro/miskę,
  • Ręcznik bądź inny materiał do wycierania ewentualnych wycieków,
  • Pojemnik na śrubki, aby się nie zagubiły.

Z narzędzi niezbędny jest śrubokręt/wkrętarka. Zmywarkę trzeba będzie odwrócić, a więc najlepiej rozkręcać ją w pomieszczeniu, w którym jest dużo miejsca. Niezbędna może się okazać również pomoc drugiej osoby. W przypadku doboru nowej części niezbędne będzie spisanie numeru urządzenia z tabliczki znamionowej.

Wymiana pływaka w zmywarce Electrolux

Wymiana pływaka – instrukcja

Na początek odłącz urządzenie od wszelkich źródeł zasilania, a następnie zdemontuj wąż dopływowy i odpływowy. Następnie przesuń zmywarkę w miejsce, gdzie będzie dokonywana wymiana. Z węża dopływowego może cieknąć woda, a więc trzeba spuścić ją do wiadra.

Wymiana pływaka w zmywarce Electrolux

Kolejny krok to demontaż obudowy. W tym celu wykręć śrubki i odłóż je w bezpieczne miejsce, żeby się nie zgubiły. Zdejmij obudowę oraz cokół, który znajduje się na dole urządzenia. Zmywarkę można przechylić, aby w ten sposób wylać pozostałości wody.

Jak wymienić pływak

Odwróć zmywarkę górą do dołu i zdemontuj podstawę oraz jej elementy, aby dostać się pływaka.

Jak zdemontować podstawę w zmywarce?

Sama wymiana pływaka jest banalnie prosta. Wystarczy wyjąć go z zaczepu i odczepić kostkę połączeniową, a potem włożyć ją do nowego pływaka (dobranego na podstawie oznaczeń z tabliczki znamionowej). Całość należy osadzić w tym samym miejscu, co stary element.

Wymiana pływaka w zmywarce Electrolux

Teraz nie pozostało już nic innego, jak zamontować z powrotem podstawę, odwrócić zmywarkę na właściwą stronę, a następnie założyć i przykręcić obudowę. Po wsunięciu jej na miejsce oraz zamontowaniu węża dopływowego i odpływowego, można podłączyć urządzenie do prądu.

Zapraszamy również do zapoznania się z filmem instruktażowym Wymiana pływaka w zmywarce, w którym przedstawiliśmy krok po kroku cały proces:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 21

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PatrycjaJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Gość
Jerzy

Indesit DSG 573 błąd A1. Odkręciłem boki wysuszyłem podstawę. Lecz po włączeniu błąd nadal jest

Patrycja
Gość
Patrycja

prawdopodobnie pojawiła się nieszczelność i woda zbiera się na tacce, gdzie wykrywa ją czujnik, a tow efekcie powoduje wyświetlany błąd