Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1889/70 Viva – recenzja

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR188970 Viva - recenzja

Świeżo wyciskany sok to zdecydowanie jedna z najpyszniejszych rzeczy, od których można rozpocząć poranek. Dodaje energii, poprawia samopoczucie i oczywiście, co najważniejsze, dobrze smakuje. W ostatnich latach dużo mówi się o wyciskarkach wolnoobrotowych, z powodzeniem zastępujących tradycyjne sokowirówki. Do ich zalet należy to, że nie tną składników na kawałki, a miażdżą je wolnymi ruchami, co jest o wiele bardziej efektywne. Którą z nich wybrać? Dziś przyjrzymy się modelowi Philips HR1889/70 Viva z technologią QuickClean.


Specyfikacja techniczna

Na początek zerknijmy na kilka podstawowych informacji, które dotyczą recenzowanego modelu wyciskarki. To bowiem pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę podczas zakupu nowego urządzenia. Jakie ma wymiary? Ile waży? Oto odpowiedzi:

  • Moc: 150 W,
  • Napięcie: 220-240 V,
  • Średnica otworu na produkty: 70 mm,
  • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 44 x 18,5 x 39,5 cm,
  • Waga: 4,4 kg,
  • Długość przewodu: 1,05 m.

W zestawie Philips HR1889/70 Viva znajduje się broszurka z przepisami oraz pojemny, litrowy dzbanek. Odłączane elementy można spokojnie myć w zmywarce, a więc czyszczenie nie stanowi dużego problemu, szczególnie z technologią QuickClean. Jak ona działa? Zerknij do dalszej części artykułu.

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1889/70 Viva - recenzja
źródło: philips.pl

Technologie w wyciskarce Philips HR1889/70 Viva

Kiedy myśli się o wadach urządzeń do robienia soków, czyli zarówno wyciskarek, sokowirówek, blenderów czy robotów planetarnych, zwykle jako pierwszy argument pada – trudne czyszczenie. I cóż, nie da się ukryć, że rzeczywiście często stanowi to przeszkodę przed użytkowaniem wcześniej wymienionych sprzętów. Żmudne zdejmowanie elementów, potem ich szorowanie, czekanie aż wyschną… To nie tylko dużo pracy, ale i wysiłku.

Na szczęście w modelu Philips HR1889/70 Viva zdecydowano się na zastosowanie wysokopolerowanego sitka QuickClean, które pozwala na szybkie wyczyszczenie go pod wodą za pomocą gąbki – bez zbędnego szorowania. Producent zaznacza, że na wyczyszczenie urządzenia wystarczy zaledwie 90 sekund. W dodatku możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce również przyspiesza cały proces.

Czym jeszcze wyróżnia się wyciskarka?

  • Szeroki otwór na produkty (70 mm) sprawia, że owoców czy warzyw nie trzeba kroić ani obierać,
  • Blokada kapania niweluje problem z zabrudzonym blatem,
  • Z pomocą darmowej aplikacji Philips Healthy Drinks każdy użytkownik ma szansę poznać inspirujące przepisy oraz instrukcje.
Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR188970 Viva - recenzja
źródło: philips.pl

80% soku w Twojej szklance

Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że według producenta, urządzenie Philips HR1889/70 Viva wyciska nawet 80% soku z umieszczonych wewnątrz niego produktów. To bardzo dużo. Podczas korzystania z tego typu sprzętów zawsze da się zauważyć, jak wiele części z owoców marnuje się w pojemniku. Tutaj problem ten jest zniwelowany do minimum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do swojego soku dorzucić warzywa liściaste, nasiona czy nawet orzechy – wszystko zostanie z łatwością zmiażdżone, a następnie wyląduje w Twojej szklance! Urządzenie kosztuje około 600 zł i zdecydowanie jest warte swojej ceny.

Wyciskarka wolnoobrotowa
źródło: philips.pl
Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o