Wycieczka do Muzeum Instrumentów Muzycznych

aleksandra | 12 sierpnia 2019

Choć sprzęty AGD to główny temat naszych zainteresowań, czasami trzeba zrobić sobie od niego małą przerwę i dla odświeżenia zgłębić inną dziedzinę wiedzy 🙂 Ostatnio w tym celu zdecydowaliśmy się odwiedzić Muzeum Instrumentów Muzycznych (aktualnie lepiej znane jako mim), które znajduje się w Brukseli. Czego udało nam się dowiedzieć i jakie ciekawostki odkryliśmy w tym interesującym miejscu? Oto krótka relacja.

Jak dotrzeć do muzeum i ile kosztuje bilet?

Musical Instruments Museum mieści się na ulicy Rue Montagne de la Cour 2. Lokalizacja ta znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok Brussels Park. Jest otwarte cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-17:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 17:00. Jednak może to ulegać zmianie w zależności od świąt narodowych czy warunków pogodowych, dlatego przed wizytą należy zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić aktualności.

Jeśli chodzi o bilet wstępu do mim, to dla dorosłych kosztuje on 10 Euro, natomiast dzieci do 18 roku życia wchodzą za darmo. Warto dokładnie zapoznać się z cennikiem, ponieważ dostępnych jest wiele atrakcyjnych zniżek. Mniej zapłacą na przykład osoby w wieku 65+ czy studenci z kierunków artystycznych.

Wycieczka do Muzeum Instrumentów Muzycznych

Kilka słów o historii MIM

Muzeum Instrumentów Muzycznych powstało w 1992 roku i posiada w swojej kolekcji ponad 8 tysięcy eksponatów. Każdy odwiedzający otrzymuje słuchawki, dzięki którym ma szansę posłuchać 200 utworów, zagranych na poszczególnych instrumentach. To niezła gratka dla wszystkich osób, interesujących się rozwojem muzyki. Budynek ma kilka pięter i na każdym z nich znajdują się różnego rodzaju kolekcje. Prezentują one nowoczesne, jak i starodawne instrumenty (np. klawiszowe, strunowe, orkiestrowe), wzbogacone o panele tekstowe, obrazy i opisy.

Co więcej, na dachu znajduje się restauracja, z której rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Na specjalnej sali koncertowej raz na jakiś czas odbywają się koncerty oraz prezentacje. Dzięki temu, że eksponatów jest dużo, w mim każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zarówno fani klasycznej, jak i nowoczesnej muzyki, mają bowiem szansę na zgłębienie historii swojego ulubionego gatunku czy instrumentu. Można także zobaczyć, czego używano przed głośnikami, soundbarami, płytami, kasetami.

Wycieczka do Muzeum Instrumentów

Fotorelacja z Muzeum Instrumentów Muzycznych

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, my również zdecydowaliśmy się na wizytę w mim i zdecydowanie warto było się tam wybrać. W muzeum znajdują się na przykład ogromne, chińskie dzwony, a także sławny rejestrator Rottenburgh Alto. Obejrzeliśmy różnego rodzaju urządzenia do nagrywania audio, starodawne instrumenty oraz ciekawe eksponaty, które wyglądały tak niecodziennie, że bez opisów trudno byłoby zgadnąć, czym właściwie są.

Musical Instruments Museum

Musical Instruments Museum

Wycieczka do Muzeum Instrumentów Muzycznych

mim brussels

Czy warto wybrać się do Muzeum Instrumentów Muzycznych? Z pewnością! Jest to miejsce, które zabiera w sentymentalną podróż po czasach, które nigdy już nie wrócą, przy okazji dając dużo do myślenia. To szansa na dowiedzenie się, w jaki sposób jeszcze kilkadziesiąt lat temu nagrywano muzykę i ile pracy to wymagało, a także ile zmian przeszły instrumenty, zanim doszły do takiej formy, którą znamy obecnie. Tak więc przy okazji wizyty w Brukseli zachęcamy do odwiedzenia Musical Instruments Museum.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o