Worki do pralek – czy są przydatne?

anna | 10 czerwca 2019

Pralka to urządzenie nie zbędne w każdym domu. Kupując ją, mamy nadzieję, że będzie ona inwestycją na lata. Jednak, aby tak rzeczywiście było, trzeba o nią dbać. Pod każdym względem. Często słyszymy, że są takie elementy garderoby, których prać w pralce nie powinniśmy, na przykład buty czy biustonosz (ze względu na wychodzące fiszbiny). Dlatego dziś powiemy trochę o rozwiązaniu tego problemu – worki do pralek. Słyszałaś? Stosujesz? Jeśli jeszcze nie, to sprawdź, dlaczego ten gadżet powinien być „must have” w Twojej łazience.

Worki do pralek

Czym są worki do pralek?


Wykonane są z siatki. Mają różne wielkości, w zależności od rzeczy, które chcemy do nich schować. Ich zadaniem jest ochrona delikatnych tkanin przed zniszczeniem podczas prania. Ale z drugiej strony chronią także bęben pralki przed uszkodzeniem. Bowiem są w naszej garderobie takie elementy, które mogą spowodować problemy z bębnem.

Jak chronić bęben

Jak używać worków?


Zawsze wtedy, kiedy pierzesz delikatne tkaniny, które mogą się szybko zniszczyć, zmechacić lub zafarbować od innych ubrań w pralce.
Poza tym wkładaj do worków biustonosze. Musisz wiedzieć, że fiszbiny wychodzące z bielizny damskiej mogą nieść ze sobą poważne skutki dla bębna. Ich ostre końce potrafią go uszkodzić, a w konsekwencji doprowadzić do kolejnych usterek innych podzespołów.
Kolejna sprawa – skarpetki. Jak wiadomo, zawsze się gubią. Jeśli więc nie chcesz szukać ich po całej pralce, pierz je w woreczkach.
Następną rzeczą, dość niebezpieczną dla samej pralki, są buty. Często pierzemy je w pralce, bo jest to wygodny sposób. Jednak może on po pierwsze zniszczyć buty (spowodować rozklejenie), a po drugie znów doprowadzić do uszkodzenia bębna. Dlatego też worki do pralek są świetnym rozwiązaniem, chroniącym za równo urządzenie jak i garderobę.

Siatka do prania w pralce

A jeśli nie mam worków?

Przede wszystkim dobrze jest w nie zainwestować. Są ogólnodostępne i naprawdę warto mieć taki zapas w domu. Ale jeśli w danym momencie nie masz ich w swojej łazience, a wiesz, że musisz wstawić specyficzne ranie, skorzystaj z domowego rozwiązania. Wystarczy, że użyjesz małej poszewki na poduszkę. Im delikatniejsza w dotyku i cieńsza, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że poszewka to nigdy nie będzie to samo , co dobre worki do pralek. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w profesjonalne pomoce do prania.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o