Wkłady zapachowe – w jakich sprzętach stosować?

anna | 10 czerwca 2019

Wiele sprzętów AGD zwłaszcza tych, które działają dzięki wbudowanemu silnikowi, wydaje różne specyficzne zapachy. Są one najczęściej związane właśnie z elektroniką danego sprzętu lub filtrami, które w ten sposób sygnalizują konieczność wymiany. Flagowym przykładem takiego sprzętu jest odkurzacz, którego używanie czasem pozostawia specyficzny zapach. Ale są też inne urządzenia, które generują różne zapachy. Rozwiązaniem na tego typu problemy mogą być wkłady zapachowe. Jak i kiedy stosować? Sprawdź!

Po co nam wkłady zapachowe?


Ich głównym zadaniem jest eliminowanie nieprzyjemnych zapachów, dbają też o świeże powietrze w danym pomieszczeniu. Ponieważ w użytkowanych przez nas sprzętach gromadzą się różne zapachy, to wkłady mają za zadanie pochłaniać je i oczyszczać powietrze. Na rynku dostępne są przeróżne wkłady, w rozmaitych formach, które to służą do wielu sprzętów. Poniżej zaprezentuję te najbardziej popularne.

Odkurzacz


Wspomniany już wyżej, najczęściej wydaje nieprzyjemne zapachy związane z pracą silnika lub zużyciem się filtrów. Dlatego też warto zaopatrzyć się we wkłady zapachowe, które skutecznie zniwelują niechciane zapachy i sprawią, że powietrze, które wypuszcza odkurzacz będzie świeże i przyjemnie pachnące, na przykład owocami, lasem, morzem czy kwiatami. Dodatkowo występuje także w różnych postaciach – jako pałeczki, saszetki lub standardowe płaskie wkłady. Do wyboru, do koloru!

Wkład zapachowy

Pralka


Wkłady do suszarek występują często w formie kapsułek zapachowych. Do każdorazowego cyklu wkładamy jedną kapsułkę. Zapewnia ona świeże i pachnące pranie, bez nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z pralki.

Suszarka


Te wkłady są wielorazowego użytku. Szczelne opakowanie starcza na długi czas użytkowania. Wkład jest opakowany w delikatną materiałową siateczkę, która zapewnia stopniowe uwalnianie się zapachu i swobodny przepływ do bębna pralki.

Wkład zapachowy niewelujący nieprzyjemne zapachy

Klimatyzacja

Wkłady zapachowe do klimatyzacji najczęściej są w formie listków nasączonych specjalnym preparatem o intensywnym zapachu, który uwalnia się stopniowo z urządzenia. Dzięki temu pozbędziesz się niemiłego zapachu samego klimatyzatora w pomieszczeniu. Tu także masz do wyboru szeroką gamę zapachów.

Odświeżacz powietrza do klimatyzacji

Co poza sprzętami?

Oprócz wkładów zapachowych do sprzętów AGD, istnieje jeszcze wiele zapachów z innym przeznaczeniem. Najbardziej popularne są oczywiście odświeżacze powierza oraz zapachy do samochodu. One także mają szeroki wybór zapachów a także różne sposoby aplikacji w pomieszczeniu lub w aucie. Nierzadko możemy także spotkać wkłady do szaf, które poza odświeżaniem ubrań, dodatkowo skutecznie odstraszają mole.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o