Tryb wakacyjny w lodówce – na czym polega?

patrycja | 9 sierpnia 2019

Lato w pełni. A to oznacza czas urlopów, wakacji i wyjazdów. Większość z nas szczegółowo planuje swoje wyjazdy. Przygotowujemy listy zakupów oraz pakujemy wiele przedmiotów, które umilą lub ułatwią nam przejazd i pobyt w nowym miejscu. Jednak zanim wyjedziemy z zapakowanym po brzegi samochodem, musimy sprawdzić, czy w naszym domu zostawiliśmy wszystko jak należy. Pamiętajmy, że nasze mieszkanie też powinniśmy przygotować do naszej nieobecności. Czy wiesz, jak to zrobić? Zadbaj o swoje sprzęty AGD i dla ochrony energii włącz tryb wakacyjny w lodówce. Jak? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Przygotuj swoje urządzenia na wyjazd!


Najważniejsze kwestie dotyczą tak naprawdę higieny. Zatem jeśli planujesz wakacje, to zadbaj o czystość swoich urządzeń na czas Twojej nieobecności. Na przykład wstaw cykl zmywarki i umyj wszystkie brudne naczynia. Często o tym zapominamy, ale jeśli zostawimy brudne talerze i szklanki wewnątrz urządzenia, to resztki jedzenia będą  gniły i możemy sobie tylko wyobrazić zapach, który przywita nas po powrocie. To samo tyczy się nieświeżych ubrań. Wstaw pranie przed wyjazdem, żeby nie zalegało w łazienkowym koszu. Pamiętaj, żeby świeżego prania nie wieszać na balkonie, bo nawet jeśli Ty masz gwarancję słońca przez cały urlop w ciepłych krajach, to nasza polska pogoda bywa kapryśna. Nie narażaj więc ulubionych bluzek i dżinsów na deszcze.

Jaki sprzęt domowy działa głośno

Czym jest tryb wakacyjny w lodówce?


Lodówka to też bardzo ważne urządzenie, może nawet najważniejsze, bo jako jedno z nielicznych pracuje przez cały czas. Żeby więc mieć pewność, że nie wydarzy się żadna niezapowiedziana usterka, przygotuj ją jak najlepiej. Skorzystaj z trybu wakacyjnego. Jest to specjalna funkcja, która zapewnia zmniejszenie pobierania energii poprzez wolniejszą pracę sprzętu. Jest więc idealna na czas wyjazdu domowników, kiedy nikt nie będzie korzystał z lodówki i jej otwierał. Tryb wakacyjny polega na tym, że wyłącza pełne działanie części chłodziarki w taki sposób, że temperatura w jej wnętrzu wzrasta do +15 stopni. Urządzenie oczywiście dalej działa, ale zdecydowanie wolniej, dzięki czemu pobiera mniej energii. A co z zamrażarką? Jej praca pozostaje bez zmian, czyli żywność pozostanie zamrożona, ale wyłącza się dodatkowy tryb chłodzenia. Opcja wakacyjna pozwala na zaoszczędzenie ok 30-50% zużywanej energii, a to ma realne przełożenie na nasze rachunki.

Tryb wakacyjny w lodówce – na czym polega?

Czy muszę przygotować lodówkę?


Oczywiście! Zanim włączysz tryb wakacyjny, koniecznie musisz opróżnić całą chłodziarkę ze wszystkich produktów, które wymagają przechowywania w niższych temperaturach. W przeciwnym razie jedzenie bardzo szybko się zepsuje i po powrocie zastaniesz bardzo niemiły widok i zapach☹ Aby tego uniknąć, pozbądź się wcześniej nadmiaru jedzenia. Resztki wędlin i serów możesz wykorzystać na grzanki czy pizzę na któryś z posiłków przygotowywany dzień wcześniej. Te produkty, które możesz zapakuj i włóż do zamrażarki – przechowywane w ten sposób na pewno się nie zepsują. Pamiętaj też, żeby przetrzeć półki chłodziarki po opróżnieniu. Czasem zostają na nich plamy i resztki jedzenia, a to też potęguje niemiły zapach i sprzyja rozmnażaniu się bakterii w dodatniej temperaturze.

Przygotowanie lodówki do pracy

Z tak przygotowanym mieszkaniem z pewnością możesz spokojnie wypoczywać na wakacjach! ?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o