Suszarka do włosów dmucha, ale nie grzeje

aleksandra | 4 września 2019

Dlaczego suszarka do włosów dmucha, ale nie grzeje?

Nie da się ukryć, że suszarka do włosów znacząco ułatwia i przyspiesza proces szykowania się do wyjścia z domu. Przy okazji może być również wykorzystywana do wielu innych czynności, dzięki czemu stanowi wręcz niezbędnik w każdym mieszkaniu, hotelu czy pensjonacie. Czasami jednak zdarza się tak, że nawet jeśli uda się bezproblemowo uruchomić urządzenie, to wydobywający się ze środka podmuch wiatru nie jest ciepły. Jakie są powody, że suszarka do włosów dmucha, ale nie grzeje? Sprawdź!

Przerwana spirala grzejna

Działanie suszarki do włosów jest bardzo proste. W jej wnętrzu znajduje się spirala grzejna, która ogrzewa zimne powietrze i wypuszcza je na zewnątrz w ocieplonej formie. Jeśli się przerwie lub uszkodzi w inny sposób, wówczas – siłą rzeczy – nie będzie grzała. W takim przypadku należy wymienić ten element na nowy, ponieważ skracanie spirali powoduje zmianę jej oporności. W efekcie może to doprowadzić do przepalenia.

Zapchana kratka wlotu powietrza

Powietrze, które wpada do suszarki, najpierw filtrowane jest przez specjalną kratkę wlotową, umieszczoną tuż nad rączką. Stanowi ona swojego rodzaju filtr, zatrzymujący różnego rodzaju nieczystości, a także kurz. Wobec tego często się brudzi, a jeśli nie jest regularnie czyszczona, to może zapchać się do tego stopnia, że spowoduje problemy w prawidłowym działaniu sprzętu. Zaleca się więc na bieżąco wyciągać z otworów zbierające się tam zabrudzenia.

 Suszarka-do-włosów-dmucha-ale-nie-grzeje
źródło: flickr.com

Uszkodzony termostat suszarki

Jednym z najważniejszych elementów suszarki do włosów jest termostat. Część ta ma za zadanie wyłączać zasilanie, jeśli powietrze wewnątrz urządzenia jest zbyt gorące albo z jakiegoś powodu występuje problem z jego prawidłowym obiegiem (np. przez kurz). W przypadku, w którym ta istotna część zostanie uszkodzona, grzanie może być odcinane w złym momencie. Wówczas powietrze, wydostające się z suszarki, nie będzie gorące, a delikatnie ciepłe lub całkowicie zimne. Niestety w większości przypadków producenci nie umożliwiają wymianu termostatu na nowy. Dlaczego? Ponieważ taka naprawa byłaby nieopłacalna, więc trzeba zainwestować w nowy sprzęt.

Uszkodzony przełącznik

Suszarka do włosów dmucha, ale nie grzeje? Być może wina leży w uszkodzonym przełączniku bądź przycisku. Jeśli Twój model posiada opcję suszenia na zimno – możliwe, że zmiana funkcji przestała działać w prawidłowy sposób. Sprawdź, czy wymienione elementy nie są uszkodzone – ułamane, zabrudzone bądź zakurzone. Być może przycisk zwyczajnie wcisnął się do środka i zablokował.

Suszarka do włosów dmucha, ale nie grzeje

Suszarka do włosów jest urządzeniem, które rzadko się psuje, ale pomimo swojej prostej budowy, dość trudno ją naprawić. Producenci raczej unikają dostarczania podzespołów ze względu na wygórowane koszta. Łatwo jest za to dokupić dodatkowe dysze czy nasadki.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o