Ssawka do kurzu – praktyczne rozwiązanie!

anna | 22 października 2019

Odkurzanie to jedna z tych czynności, którą wykonujemy chyba najczęściej. Dlatego też ważne jest, aby dobrać do tego odpowiedni sprzęt. Powinniśmy więc pomyśleć nie tylko o mocnym i dobrym jakościowo odkurzaczu, ale też zadbać o końcówki wymienne – ssawka do kurzu. Wiesz, dlaczego jest tak ważna?

Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów ssawek. Różnią się one przeznaczeniem, a co za tym idzie – rozmiarem, kształtem, włosiem… Obecnie do każdego rodzaju sprzątanych powierzchni, możemy dobrać najlepszą ssawkę. Ostatnio rozmawialiśmy o szczelinowej, a dziś sprawdzimy tę do kurzu.

Zablokowana turboszczotka w odkurzaczu - objawy

Szerokie zastosowanie

Ssawka do kurzu okrągła idealnie sprawdza się w przypadku mocno zakurzonych powierzchni. Charakteryzuje ją długie włosie, które ochroni sprzątane powierzchnie przed zarysowaniem. Poza tym świetnie zbiera drobne zabrudzenia oraz kurz z mebli, blatów, parapetów i innych trudnodostępnych miejsc. Dzięki wykorzystaniu miękkiego włosia nie wpływa negatywnie nawet na najbardziej delikatne obszary. Jest zatem bezpieczna dla każdego rodzaju powierzchni.

Ssawka do kurzu to bardzo praktyczne rozwiązanie w sprzątaniu

Ssawka do kurzu – zalety

Przede wszystkim ta końcówka jest solidnie wykonana. To wysokiej jakości materiały, odporne na zniszczenia i pęknięcia.

Poza tym ssawka do kurzu posiada obrotowy uchwyt, który dzięki możliwości regulacji o 360 stopni zwiększą swobodę sprzątania. W ten sposób osiągasz najlepsze efekty przy minimalnym wysiłku fizycznym.

Dodatkowym plusem jest włosie syntetyczne. Wykonane z miękkiego tworzywa, sprawia, że ssawkę można wykorzystać w różnych pomieszczeniach naszego domu bez ryzyka zarysowań. Nie ma zatem obaw o zniszczenie delikatnych tworzyw mebli, paneli czy blatów, a nawet tapicerek samochodu.

Jaki wybrać odkurzacz samochodowy?

Kolejna zaleta to uniwersalne dopasowanie. Możemy ją dołączyć do większości rur teleskopowych, zwłaszcza do tych o średnicy 35 mm. Taki rozmiar rury jest najbardziej popularny wśród dostępnych marek odkurzaczy, zatem nie będzie problemu z dopasowaniem. A gdyby jednak jakieś się pojawiły, to wówczas śmiało możemy skorzystać z adaptera, który połączy ssawkę z rurą.

Czy warto?

Zdecydowanie tak, jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty sprzątania, nie napracując się przy tym za bardzo. Bowiem to jest właśnie największa zaleta ssawek dedykowanych różnym powierzchniom – uzyskujemy najlepsze rezultaty w sprzątaniu dzięki temu, że korzystamy z różnych końcówek. Nie są one drogie, a służą nam przez długi czas. Dodatkowo wymiana ich w odkurzaczu nie jest skomplikowana ani długotrwała.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o