Skąd się bierze rdza na klapie pralki ładowanej od góry?

anna | 7 czerwca 2019

Pralka to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Dba o czystość i świeżość naszych ubrań i wszystkich innych tkanin, takich jak zasłony czy koce. Aby więc mogła zapewnić odpowiedni stan naszych rzeczy, sama musi być czysta. Niestety częstym problemem w przypadku pralki ładowanej od góry jest rdza na klapie. Skąd się tam bierze i jak ją usunąć? Odpowiemy dziś na te pytania.

Rdza na klapie pralki


Nie jest to zbyt przyjemny widok, przyznaj. Radzą na górnej pokrywie nie wygląda estetycznie. Niestety jest dość częstym problemem i wiele osób zmaga się z nią na co dzień. Skąd się tam bierze? Zazwyczaj przez kontakt z wodą. Pralka ładowana od góry najczęściej stoi w łazience, niedaleko umywalki lub wanny. Stąd też często zdarza się, że w trakcie codziennych czynności zachlapiemy pokrywę. W ten sposób łatwo można doprowadzić do korozji.

Skąd się bierze rdza na klapie pralki ładowanej od góry

Jak pozbyć się rdzy?


Nie jest to łatwa sprawa, a na pewno wymaga czasu i pracy. Przede wszystkim musisz ściągnąć pokrywę z pralki. Następnie dokładnie oczyścić wsad pralki oraz sama pokrywę. Do czyszczenia klapy użyj papieru ściernego. Usuniesz nim dość precyzyjnie rdzę. W zależności od tego, jak duża część blachy została pokryta korozją, zależy jak bardzo trzeba ją oczyścić. Kiedy już zetrzesz całą rdzę, musisz zabezpieczyć blachę przed ponownym uszkodzeniem. Użyj do tego celu na przykład farby chlorokauczukowej. Pomożesz posłużyć się także innym środkiem typu hamerrite w spray’u. A jeśli masz taką możliwość, to najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie pokrywy do lakiernika samochodowego – preparaty użyte w takim warsztacie zapewnią absolutną ochronę blachy przed korozją.

Pralka ładowana od góry

Jak zapobiegać powstawaniu rdzy?


Jeśli masz pralkę ładowaną od góry dopiero od niedawna w swojej łazience, a nie chcesz, żeby dopadła ją rdza, zacznij działać od razu. Kup w sklepie specjalne nakładki ochronne, Zakłada się je na pokrywę górną pralki. Dzięki temu będziesz spać spokojnie, bez obaw o uszkodzenia pralki. Co ważne, takie nakładki nie utrudniają użytkowania pralki. Nie musisz ich ściągać za każdym razem, gdy chcesz nastawić pranie, bo obejmują one samą pokrywę a nie całą pralkę. Są więc wygodne i praktyczne!

Jak wygląda pokrywa pralki

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomir

wszystko dobrze , wiem jak naprawić ale nie wiem jak wyjąć z zawiasów a nie chcę uszkodzić obudowy czy wyłamać fragmentów przy zawiasach

Aleksandra

A jaki model pralki Pan posiada?

Marcin

Gdzie można dostać takie nakładki ochronne?

jOANNA

witam , mam podobny model jak na zdjeciu. nie wiem jak ani czemu nastapiło „wyciecie ” po prawej stronie przy panelu,pralka otwaiera sie z duzymi oporami, musi ‚trzasnac’ . Co zrobic