Ranking mikserów niezastąpionych w święta – do 250 zł

aleksandra | 17 grudnia 2019

Święta to czas, który bezsprzecznie kojarzy się z gotowaniem i pieczeniem. Natomiast jednym z najczęściej używanych w tym okresie urządzeń, pomagających w przygotowaniu ulubionych dań, jest mikser. Oferuje on szereg rozwiązań, znacząco przyspieszających uwijanie się w kuchni. Sprawdźmy, jakie są aktualnie najpopularniejsze modele na rynku i w który z nich warto zainwestować. Oto ranking mikserów niezastąpionych w święta!

Zelmer ZHM1265S Symbio

To zdecydowany ulubieniec miłośników pieczenia. Po pierwsze dlatego, że kosztuje mało – ok. 160 zł – a po drugie dlatego, że z pewnością spełni oczekiwania użytkowników, stawiających na proste i praktyczne rozwiązania. Posiada w zestawie dopasowaną misę obrotową, która nie tylko pomaga w zachowaniu porządku podczas miksowania, ale jest również wygodna, prosta w czyszczeniu oraz pojemna (3 litry).

Model Zelmer ZHM1265S Symbio ma pięć poziomów prędkości do wyboru, dodatkową opcję turbo i moc 400 W. Dołączone końcówki do ubijania oraz mieszania, a także łopatka samo-zgarniająca i tarcza przecinająca, stanowią duże udogodnienie podczas obsługi urządzenia. Biały kolor oraz niewielkie rozmiary to kolejne atuty.

Ranking mikserów niezastąpionych w święta
źródło: allegro.pl

Bosch MFQ 36400

Kolejną propozycją jest Bosch MFQ 36400 w cenie 119 zł. To model, który należy do serii produktowej ErgoMixx i wyróżnia się dużą mocą – 450 W. Nie posiada misy, ale miękki uchwyt sprawia, że ręczne miksowanie produktów nie męczy dłoni. W zestawie znajdują się haki do ugniatania ciasta oraz standardowe ubijaki.

Podobnie jak u poprzednika, urządzenie Boscha zostało wyposażone w pięciostopniową regulację prędkości oraz tryb turbo. Długość przewodu wynosi 1,3 metra, natomiast duże przyciski (łącznie z osobnym na zwalnianie końcówek) ułatwiają obsługę nawet podczas pracy sprzętu. Do zalet należy także lekka waga – zaledwie 1,1 kg.

Ranking mikserów niezastąpionych w święta
źródło: bosch-home.pl

Mikser MPM MMR-15

Teraz czas na tańszy model od MPM. Mikser MMR-15 kosztuje w granicach 60 zł i świetnie sprawdzi się u wszystkich osób, które sięgają po takie urządzenia sporadycznie. Posiada moc 300 W z pięciostopniową regulacją prędkości. System blokowania mieszadeł w trakcie pracy sprawia, że nie ma obaw o ich wysunięcie podczas miksowania.

Mikser świetnie poradzi sobie z wyrabianiem ciasta, ubijaniem piany czy robieniem mas z mięsa lub warzyw. Jest bardzo lekki i wygodny. Z pewnością przyda się podczas szykowania świątecznych potraw.

MPM MMR-15
źródło: amazon.com

Bosch MFQ 36490

Jeszcze jedna propozycja od Boscha, tym razem nieco droższa – ok. 230 zł – ale za to bardziej rozwinięta technologicznie. Mikser MFQ 36490 oprócz misy posiada również kilka przystawek, a mianowicie:

  • Dwie końcówki do ubijania,
  • Dwa haki do wyrabiania ciasta,
  • Końcówka miksująca,
  • Pojemnik do miksowania z pokrywką,
  • Rozdrabniacz z ostrzem ze stali szlachetnej.

Dzięki temu urządzenie pozwala nie tylko przygotować ciasto, ale również wykonać szereg innych czynności. Takich jak na na przykład rozdrobnienie mięsa, sera czy owoców. Moc 450 W i 5-stopniowa regulacja prędkości to gwarancja długiej, nieprzerwanej pracy oraz optymalnych rezultatów. Komfortową pracę zapewnia stojak z misą obrotową, miękki uchwyt, a także wygodny i ergonomiczny kształt.

Ranking mikserów niezastąpionych w święta
źródło: bosch-home.pl

Electrolux ESM3310

Mikser stojący Electrolux ESM3310 – w przeciwieństwie do poprzedników – wyróżnia się swoim czarnym kolorem. Jest to wersja 2w1, a więc samą stację można odłączyć od misy i używać ręcznie, tradycyjnie. Obie funkcje przydadzą się w zależności od wykonywanej aktualnie pracy.

Mieszadła hakowe są wykonane ze stali. Zarówno one, jak i ubijaki, mogą być myte w zmywarce. Urządzenie posiada tryb pulsacyjny, regulację obrotów, moc 450 W oraz pojemność misy 3,5 litra. Praktyczne są także antypoślizgowe nóżki, zapobiegające ruszaniu się sprzętu. Cena wynosi około 240 zł.

Electrolux ESM3310
źródło: allegro.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o